Iza Łęcka Iza Łęcka 07.11.2019 08:17
Death Stranding Norman Hideo
802V

W Death Stranding najważniejszy jest Sam Bridges. Bohater powstał z myślą o Normanie Reedusie

Hideo Kojima ma niezwykły dar przekonywania znanych osób do swoich produkcji. Japończyk tworząc Death Stranding wiedział od początku, że chce współpracować z Normanem Reedusem. Główny bohater gry był kształtowany z myślą o aktorze.

Norman Reedus podczas rozmowy z dziennikarzem The Hollywood Reporter wspomniał, że był początkowo załamany problemami na linii Hideo Kojima – Konami, gdyż bardzo chciał wystąpić w Silent Hills. Gdy jednak Japończyk przedstawił mu pierwsze informacje o Death Stranding wyraził swoje zadowolenie, ponieważ historia nawet na papierze wydawała mu się znacznie lepsza:

„To było coś zupełnie innego. Silent Hills miało swoją historię i ludzie wiedzieli o tej grze, wiedzieli o co chodziło i jak będzie wyglądać. Gdy projekt upadł, byłem załamany, ale kiedy Hideo opowiedział, co będziemy robić dalej, całkowicie o tym zapomniałem. Dziękowałem Bogu, że tamto nie zadziałało, bo to jest o wiele lepsze.”

Słowa Reedusa zbiegają się z najnowszym materiałem przygotowanym przez Sony, w którym Hideo Kojima podkreśla, że tworząc Death Stranding od początku myślał o aktorze. Mógł dzięki temu „kształtować” bohatera odwołując się do aktora. Reedus również był zaangażowany w tworzenie postaci.

Deweloper podkreśla także, że Death Stranding jest na swój sposób niezwykłe, ponieważ protagonista nie jest tak naprawdę superbohaterem z wielkimi mocami. To zwykły śmiertelnik, który otrzymuje wyjątkowo trudną misję, a gracze będą musieli nauczyć się korzystania z jego narzędzi, by Sam stał się prawdziwym bohaterem.

Na naszym portalu znajdziecie szczegółową recenzję Death Stranding.

Na naszym portalu przeczytacie więcej informacji o Death Stranding:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/norman-reedus-death-stranding-genius-genius-hideo-kojima-1247502

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment