Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2019 18:58
Netflix Polska przyznaje się do błędu. Zimna wojna nie trafi aktualnie do klientów
1089V

Netflix Polska przyznaje się do błędu. Zimna wojna nie trafi aktualnie do klientów

Netflix promując listopadową ofertę zapowiadał udostępnienie „Zimnej wojny”. Widzowie chwalili szybkie dostarczenie cenionej przez krytyków produkcji, ale okazuje się, że firma zdecydowanie za wcześnie promowała film.

Jedną z perełek listopadowej oferty Netflix Polska była „Zimna wojna”. Produkcja Pawła Pawlikowskiego to ceniony film, który zgarnął wiele nagród, a miał również sporą szanse na Oscara. Tytuł doceniła Europejska Akademia Filmowa (Najlepszy europejski film roku, Najlepszy reżyser roku, Najlepsza europejska aktorka roku, Najlepszy europejski montażysta roku, Najlepszy europejski scenarzysta roku), ale tytuł został także doceniony na Festiwalu Filmowym w Cannes (Najlepszy reżyser) oraz zgarnął cztery Złote Lwy (Nagroda Specjalna „Złoty Kangur”, Udział w konkursie głównym, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż).

Nie bez powodu klienci Netflixa ucieszyli się na wiadomość o dostarczeniu w listopadzie „Zimnej wojny”, ale niestety – film trafi na serwery dopiero w czerwcu 2020 roku...

Jak to się stało, że produkcja wpadła na listę? Netflix tłumaczy to „pomyłką”, bo korporacja zdobyła licencję, która będzie obowiązywać dopiero od połowy przyszłego roku... W tej sytuacji – jeśli chcecie zobaczyć „Zimną wojnę” najlepiej wybrać dobry, standardowy nośnik, bo pewnie w przeciągu następnych miesięcy film nie będzie dostępny w SVOD.

Polecamy nasze teksty:

Źródło: Twitter

Tagi: Netflix netflix polska zimna wojna