Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2019 17:09
Hellblade
573V

QLOC pomoże kolejnym grom. Specjaliści zajmują się dużymi hitami

QLOC doprowadził na rynek wiele świetnych gier, ale specjaliści chcą więcej i więcej. Twórcy właśnie ogłosili rozbudowę biura w Gdańsku, gdzie teraz także będą zajmować się Quality Assurance i pomogą w dostarczeniu na rynek kolejnych hitów.

QLOC jeszcze kilka lat temu zajmowało się wyłącznie lokalizacją i tłumaczeniem gier, ale specjaliści znacząco rozszerzyli swoje usługi teraz także portują i testują produkcje od najlepszych wydawców z całego świata.

Zapotrzebowanie na doświadczonych magików jest tak duże, że aktualnie warszawski dział QA stanowi już ponad 170 testerów, którzy pracują w trybie dwóch zmian, ale nawet to jest za mało – zapotrzebowanie jest jeszcze większe.

„Wychodząc naprzeciw coraz bardziej rozbudowanym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć nasze trójmiejskie biuro o sekcję testów jakości, która będzie dodatkowo wsparciem dla piętnastoosobowego, funkcjonującego tam od 1 kwietnia 2018 roku zespołu Developmentu. Od 4 listopada w gdańskim biurze pracować będzie już ponad 30 osób. Do końca 2020 roku planujemy przynajmniej podwoić tę liczbę. Jesteśmy mocno skupieni na rozwoju w tej części Polski i będziemy do tego konsekwentnie dążyć”. – mówi Adam Piesiak, General Manager w QLOC S.A.

To właśnie z tego powodu gdańska siedziba otworzyła nowy oddział Quality Assurance, który aktualnie liczy 17 osób – jest to spowodowane kilkoma czynnikami. QLOC szuka wykształconych kandydatów, a jednocześnie wspiera już funkcjonujący na miejscu dział Developmentu oraz realizuje dodatkowe projekty dla klientów spółki wraz z warszawskim biurem.

Sergiusz Ślosarczyk, Director of Quality Assurance w QLOC S.A, skomentował powstanie nowego oddziału następującymi słowami:

„Podczas procesu budowania nowego zespołu naszą uwagę zwrócił entuzjazm oraz duży potencjał kandydatów, którzy otrzymali szansę na rozpoczęcie swojej kariery w firmie pracującej przy największych produkcjach w branży gier. Jestem przekonany, że dzięki temu ruchowi nasz dział QA będzie mógł dalej rosnąć i jeszcze lepiej dopasowywać się do potrzeb naszych klientów”.

Już teraz QLOC pracuje nad kilkoma bardzo dużymi projektami, o których cały świat usłyszy w kolejnych tygodniach. Polacy ponownie zajmują się największymi markami – szczegółowe informacje dotyczące produkcji przeczytacie wkrótce na naszym portalu.

Warto również spojrzeć:

Źródło: QLOC

Tagi: port portowanie qloc qloc gdańsk