Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.04.2019 11:40
Hellblade: Senua's Sacrifice. QLOC przygotowało imponujący port na Nintendo Switch
1956V

Hellblade: Senua's Sacrifice. QLOC przygotowało imponujący port na Nintendo Switch

Hellblade: Senua's Sacrifice nie było nigdy tworzone z myślą o mniejszych platformach do grania pokroju Switcha, dlatego przeniesienie gry na handheld Nintendo, musiało być bardzo dużym wyzwaniem. Jednakże polskie studio QLOC przygotowało dla nas naprawdę świetnie stworzony port.

Hellblade: Senua's Sacrifice jest grą wprost wyjątkową i bardzo dużą rolę w przygodzie stworzonej przez Ninja Theory odgrywa zarówno mimika postaci w cut-scenkach jak i dobra jakość dźwięku.

Hyde Park. Którą generację konsol oceniasz najlepiej?

Port tak dobrze wyglądającej produkcji na Nintendo Switch nie mógł odbyć się bez wielu poświęceń wizualnych, co mogło bardzo mocno zaszkodzić całej przedstawianej opowieści. Na szczęście nasi rodacy z QLOC-a dokonali bardzo rozsądnego wyboru i najważniejsze scenki, która w oryginale działają w czasie rzeczywistym, tutaj zastąpili klipami wideo w jak najwyższej jakości jaką mogli uzyskać.

Dzięki temu posiadacze "pstryczka" będą mogli w pełni przeżywać cierpienia jakie ponosi Senua i uzyskać takie doświadczenie, jakie chcieli przekazać nam twórcy. Ponadto z takich czysto  technicznych rzeczy warto wspomnieć, że tytuł hula w stabilnych 30 klatkach na sekundę z drobnymi problemami z czasem renderowania poszczególnych klatek, co nie zaburza zabawy. 

Jeśli jeszcze nie daliście szansy Hellbladeowi, koniecznie musicie nadrobić to dzieło.

Źródło: Digital Foundry

Tagi: Hellblade: Senua's Sacrifice Ninja Theory