Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.11.2019 13:25
Bob Iger o przyszłości MCU
693V

Marvel Cinematic Universe. CEO Disneya twierdzi, że filmy nigdy nie znudzą się widowni

Bob Iger, CEO Disneya, przekazał, że nie boi się o przyszłość filmów wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Odniósł się także do kontrowersyjnej wypowiedzi Martina Scorsese. 

Kinowe Uniwersum Marvela ma za sobą niezwykle udany i głośny rok. Choć, co mogliśmy usłyszeć w ostatnich tygodniach, nie każdemu się to podoba. Faktem pozostaje jednak, iż filmy traktujące o super bohaterach przynoszą twórcom największe zyski- z tym polemizować nie można. 

Wiele osób boi się o to, że moda może przeminąć, a motyw ten spotka się w pewnym sensie z przesyceniem. Fani będą mieli dość tego, jak dużo jest bohaterów Marvela i DC wszędzie wokół. Obaw nie podziela CEO Disneya, Bob Iger:

Marvel radzi sobie sensacyjnie dobrze. Ostatni wypuszczony film (Avengers: Koniec Gry - przyp. red.) miał największy box office w historii kinematografii. Co więcej, dalszy ciąg jest bardzo bogaty w unikalne historie, nowych bohaterów, kolejne przygody i akcję. Więc nie jest prawdą, że może dojść do zmęczenia materiałem. 

Przy okazji tego samego wywiadu, udzielonego dla BBC, jeden z szefów został zapytany o komentarz do słów Martina Scorsese, który skrytykował filmy Marvela. Odpowiedź zdaje się niezwykle trafna:

Martin Scorsese jest świetnym filmowcem. Bardzo mocno go doceniam. Zrobił wiele świetnych filmów. Mimo tego debatowałbym z nim na ten temat. Po pierwsze, Marvel robi filmy. To są filmy. Są tym samym, co robi Martin Scorsese. I są dobrymi filmami.

Nie sądzę, aby widział on kiedykolwiek jakiś film Marvela. Żadna z osób, które kiedykolwiek obejrzała któryś z nich, nie mogłaby wydać szczerze takiego osądu. 

Reasumując, szefostwo zdaje się nie przejmować przyszłością Marvel Cinematic Universe, albowiem ta maluje się dla nich niezwykle kolorów. Bob Iger wierzy w cały projekt i jest zafascynowany poziomem oraz kierunkiem, w którym wszystko jest prowadzone.

Więcej o produkcjach Marvela przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://comicbook.com/marvel/2019/11/02/disney-marvel-bob-iger-movies-not-in-danger-over-saturation-according-ceo/

Tagi: Bob Iger Martin Scorsese Marvel Marvel Cinematic Universe