Iza Łęcka Iza Łęcka 01.11.2019 07:39
SingStar kończy żywot. Sony zamyka serwery SingStore
536V

SingStar kończy żywot. Sony zamyka serwery SingStore

Sony najwidoczniej nie widzi sensu na dłuższe wspieranie SingStara, dlatego też zamknięte zostały serwery SingStore. Już wkrótce gracze nie będą mogli chociażby kupować nowych piosenek. Gra była wspierana przez 15 lat.

Sony już od dawna nie wydało nowego SingStara, ale seria nadal miała wielu fanów. Nie mamy jednak dobrych wieści, bowiem sympatycy muszą pogodzić się z najnowszą decyzją korporacji. Firma zdecydowała się po 15 latach zamknąć serwery SingStore. Usługa zostanie wyłączona z dniem 31 stycznia 2020 roku.

Od tego dnia nie będziecie mogli pobierać nowych utworów oraz nie otrzymacie dostępu do wszystkich funkcji sieciowych – w tym kupowania nowych piosenek. Tylko posiadacze gry na PlayStation 4 otrzymają możliwość ponownego ściągania wcześniej zdobytych kawałków – ta opcja nie będzie dostępna na PlayStation 2 i PlayStation 3, więc warto nie kasować plików z dysków konsol.

Łowcy pucharków mają w rezultacie czas do końcówki stycznia na zdobycie ostatnich trofeów, bo choć gra będzie dostępna w formie offline oraz zagramy we wszystkie produkcje z płyt, to jednak zostanie zablokowany dostęp do platyny. Sony dokładnie wyczyści serwery SingStar.com:

„Wszystkie materiały z SingStar udostępnione na SingStar.com zostaną usunięte. Użytkownicy PS3 powinni pobrać na konsolę wszystkie cyfrowe materiały, które chcą zachować, przed upływem 31 stycznia 2020 roku. Jeśli korzystasz z PS3 i usuniesz jakiekolwiek treści po tej dacie, stracisz możliwość ponownego ich pobrania.”

Moglibyście sądzić, że nikt tak naprawdę nie korzysta już z usługi, ale nawet w nocy na witrynie SingStar.com pojawiały się nowe materiały przygotowane przez fanów gry.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: Sony

Tagi: playstation 3 playstation 4 singstar SingStore sony