Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2019 20:49
Viking PS5
3611V

Ubisoft zapowiedział 5 gier na PS5 i Xbox Scarlett. Firma stawia na next-geny

Ubisoft to kolejne studio przygotowane na next-geny. Yves Guillemot oficjalnie zapowiedział przygotowanie aż pięciu gier, które trafią na PS5 oraz Xboksa Scarlett w okolicach premiery tych urządzeń. Najwidoczniej tym razem nie będziemy narzekać na brak ciekawych tytułów na premierę nowej generacji.

Przyszłoroczne E3 będzie niezwykle interesujące. To pewnie na tym wydarzeniu zobaczymy PlayStation 5 i Xboksa Scarlett, ale jednocześnie znani wydawcy przedstawią gry przygotowane dla next-genów.

Ubisoft gra w bardzo otwarte karty i Yves Guillemot potwierdził – firma pracuje nad pięcioma produkcjami, które będą dostępne na aktualnej i przyszłej generacji:

„Tak, pięć tytułów będzie na tej oraz następnej generacji i gry będą w pełni korzystać ze wszystkich nowych funkcji nadchodzących z urządzeniami, i faktycznie będą one niezwykle interesujące dla graczy. Będziesz mógł pobierać nowe treści znacznie szybciej, gracze będą doświadczać lepszej częstotliwości odświeżania obrazu.... Więc jest wiele bardzo dobrych elementów, które pojawią się wraz z nowym sprzętem.”

Prezes Ubisoftu podkreślił, że Watch Dogs: Legion, Gods and Monsters, Rainbow Six Quarantine oraz dwie, wciąż niezapowiedziane gry AAA będą dostępne na PS5, PS4, XScarlett, XOne i PC. Jeśli zdecydujemy się na next-genowe wydania, to możemy liczyć na usprawnione doświadczenie.

Guillemot wspomniał także, że jest bardzo zadowolony z pojawienia się nowych konsol, ponieważ urządzenia „pobudzą rynek”. Sony oraz Microsoft dbają o mocne maszyny, a także zapewnią odpowiedni marketing, więc zwiększą potencjał rynkowy wszystkich tytułów.

Ubisoft zdaje sobie sprawę, że w przykładowo 2022 roku baza konsol będzie znacznie większa, ale wrzucenie gier w okolicy premiery sprzętów ma pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie.

Więcej o projektach Ubisoftu przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/10/ubisoft-ps5-scarlett/

Tagi: playstation 5 PS5 Ubisoft xbox scarlett xscarlett