Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2019 13:50
CALL OF DUTY MODERN WARFARE REKORDY
4908V

Call of Duty: Modern Warfare zarobiło fortunę. Gra w 3 dni osiągnęła dwukrotnie lepszy wynik od Jokera

Call of Duty: Modern Warfare to rekordowa odsłona znanej serii. Bobby Kotick świętuje i porównuje grę do najnowszego filmu z Jokerem w roli głównej.

Call of Duty: Modern Warfare to jeden z największych sukcesów w historii Activision. Produkcja w trzy dni wygenerowała ponad 600 mln dolarów i tym samym pobiła ostatniego rekordzistę w postaci Call of Duty: Black Ops 4. Wydawca podkreślił, że tytuł to najchętniej kupowana gra z uniwersum Call of Duty tej generacji i najlepiej sprzedająca się nowa gra premium z 2019 roku.

Najnowsza strzelanka to również najchętniej wybierany, cyfrowy debiut w całej historii wydawcy. W informacji prasowej pojawia się bezpośrednie porównanie gry do „Jokera” – gra w trzy dni osiągnęła ponad dwukrotnie lepszy rezultat od wyniku otwarcia (box office) cenionego filmu.

„Call of Duty jest ponownie najlepiej sprzedającą się nową grą premium roku, co świadczy o niesłabnącej popularności marki na konsolach, PC, platformach mobilnych i w świecie e-sportu. W pierwsze trzy dni od premiery Call of Duty: Modern Warfare zarobiło dwa razy więcej niż Joker podczas otwarcia box-office” – Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard

Warto zaznaczyć, że aktualnie „Joker” ma na koncie 853 mln dolarów, ale Kotick wspomina o wyniku otwarcia, czyli również o trzech dniach.

Rob Kostich, prezydent Activision, także nie ukrywał zadowolenia z wyjątkowej dyspozycji gry:

„Przez pierwsze trzy dni Modern Warfare miało więcej łącznej liczby graczy i godzin gry niż jakiekolwiek inne Call of Duty podczas premiery w ciągu ostatnich sześciu lat. Co ważniejsze, nasi gracze świetnie się bawią w tej grze. Gratulujemy Infinity Ward i wszystkim naszym zespołom pracującym przy tej niesamowitej grze i  jej spektakularnej premierze. Chcemy też podziękować społeczności za jej niesamowite wsparcie. Premiera Modern Warfare to dopiero początek. Nadchodzi wiele, wiele więcej”.

Call of Duty: Modern Warfare to rekordowa odsłona, która może pochwalić się następującymi tytułami:

  • Najlepiej sprzedająca się gra premium 2019 roku
  • Najwyższe otwarcie sprzedaży cyfrowej w historii Activision
  • Modern Warfare ustanawia record na PS4 z największą sprzedażą cyfrową w pierwsze trzy dni
  • Sprzedano więcej jednostek w pierwsze trzydni niż podczas jakiegokolwiek trzydniowego otwarcia sprzedaży Call of Duty na konsole tej generacji
  • Najwyższe otwarcie na PC w historii Call of Duty

Więcej na temat Call of Duty: Modern Warfare przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward