Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2019 10:25
PS5
2507V

PS5 „najważniejszym krokiem”. Powstaje wiele gier, a Sony będzie przejmować nowe studia

Sony potwierdza bardzo dobrą sytuację PS5. Prace nad systemem oraz grami przebiegają zgodnie z planem, a na każdym kroku podkreślane jest niebagatelne znaczenie nowego urządzenia. Sprzęt został określony jako „najważniejszy krok” dla marki PlayStation.

Na spotkaniu z inwestorami nie mogło zabraknąć szczegółów dotyczących PlayStation 5. O urządzeniu wypowiedział się Hiroki Totoki, który zaznaczył, że prace nad next-genem przebiegają w bardzo dobrym kierunku.

PS5 zadebiutuje pod koniec 2020 roku, co jest określane jako „najważniejszy krok w rozwoju platformy PlayStation”. Inżynierowie skupiają się na konsoli, równolegle z trwającymi pracami deweloperskimi nad grami - w tym wypadku cały proces postępuje zgodnie z przyjętym planem.

„Spodziewamy się zapewnienia wysoko angażującego doświadczenia dzięki grom, których oczekują zarówno obecni użytkownicy PS4, jak i potencjalni nowi gracze.”

Dyrektor finansowy został również zapytany o przejęcie Insomniac Games – Sony postanowiło kupić studio, by zapewnić jeszcze więcej gier first-party najwyższej jakości. Totoki zasugerował również kolejne przejęcia – Sony „nadal dąży do wzrostu możliwości inwestycyjnych, które zwiększą ilość IP”.

PlayStation 5 skorzysta z mocy PlayStation Now - już teraz usługa przekroczyła milion użytkowników. Biorąc pod uwagę rozwój potencjalnej bazy użytkowników konsoli następnej generacji, firma chce zwiększać ilość abonentów o 50% w każdym roku.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: Sony

Tagi: playstation 5 PS5 Sony