Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2019 09:12
Gra o Tron House of the Dragon spin-off
996V

Gra o tron z nowym prequelem. HBO zamawia House of the Dragon

Życie nie lubi próżni, więc gdy HBO usunęło prequel stworzony przez Jane Goldman, jednocześnie zamówionych zostało dziesięć odcinków „House of the Dragon”. Za nowy serial będzie odpowiadać Ryan Condal oraz sam George R.R. Martin.

We wrześniu redakcja Deadline informowała o pracach nad nowym prequelem osadzonym w uniwersum "Gry o tron", a w nocy HBO potwierdziło prace nad „House of the Dragon”. Za produkcję będą odpowiadać George R.R. Martin oraz Ryan Condal (scenarzysta i producent „The Colony”). Miguel Sapochnik („House”, „Fringe”, „Gra o tron”, „True Detective”, „Altered Carbon”) zajmie się przygotowaniem pilotażowego odcinka i wyreżyseruje kilka dodatkowych epizodów . Twórcy przedstawią wydarzenia oparte na książce „Ogień i krew” - widzowie mogą liczyć na akcję osadzoną około 300 lat przed wydarzeniami z cyklu powieści.

„House of the Dragon” przedstawi szerokiej publice początek panowania rodu Targaryenów w Westeros. Już wcześniej Deadline informowało, że akcja serialu osadzona będzie wokół powstania Królewskiej Przystani i Żelaznego Tronu. Zgodnie z wiadomościami, zadaniem twórców będzie przedstawienie uniwersum z zupełnie nowej strony.

Prace nad projektem trwają od ubiegłej jesieni, ale najwidoczniej stacja jest bardzo pewna swego – potwierdzono zamówienie całego dziesięcioodcinkowego sezonu.

Gra o Tron

Polecamy również nasze publikacje: 

Źródło: HBO Max

Tagi: Gra o Tron HBO hbo max house of the dragon serial