Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2019 13:35
GWENT
1257V

Gwint rozpoczyna walkę o kolejnych graczy. Tytuł debiutuje na urządzeniach mobilnych

CD Projekt RED w końcu wystartował z Gwintem na sprzęcie mobilnym. Karcianka jest obecnie dostępna wyłącznie na urządzeniach Apple, chociaż deweloperzy nie zapominają i chcą zapewnić odpowiednią jakość rozgrywki również na Androidzie.

Gwint jest od dzisiaj dostępny na App Store. Produkcja waży 2,4GB i zadziała na następujących urządzeniach: iPhone 6s, iPad Mini 4, iPad 5, iPad Air 2, iPad Pro, iPod Touch 7 lub nowszych – niezbędne jest posiadanie przynajmniej iOS 12.0.

Gra CD Projekt RED jest dostępna za darmo (podobnie jak wersja na PC, PlayStation 4 i Xboksa One), jednak w Gwincie znajdziemy mikrotransakcje, które pozwolą ulepszyć talie kart. Polacy oferują cross-buy pomiędzy iPhone'ami, iPadami oraz PC, więc jeśli posiadacie rozbudowaną armię stworzoną na komputerze, to istnieje bezproblemowa możliwość przeniesienia jej na iOS. Gracze muszą tylko połączyć konto GOG.

Twórcy zadbali także o cross-play - akurat w tym wypadku posiadacze mobilnej wersji gry mogą zmierzyć się z przeciwnikami na wszystkich innych platformach. Jeśli zalogujecie się na serwery Gwinta na iOS przed 5 listopada, otrzymacie darmowy pakiet powitalny.

CD Projekt RED podkreśla, że obecnie trwają również prace nad wersją Gwinta dla sprzętów z systemem Android.

Więcej o pracach CD Projekt RED przeczytacie na naszej stronie: 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: cd projekt red Gwent: The Witcher Card Game