Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.10.2019 11:51
Death Stranding
1160V

Death Stranding ma zapoczątkować nie tylko serię gier. Kojima planuje stworzyć całkowicie nowy gatunek

Do premiery Death Stranding pozostało już bardzo niewiele czasu, a Hideo Kojima wykorzystuje go na dzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Japoński twórca od samego początku, kiedy zarys Death Stranding nabrał konkretnych kształtów twierdził, że wraz ze swoją najnowszą produkcją zamierza powołać do życia nowy gatunek. Ciężko określić jego nazwę, ale sam Kojima twierdzi, że gra została oparta o "koncepcję nici" i choć sporo w niej skradania oraz strzelania, to nie możemy jej kategoryzować ani jako shootera, ani też jako skradanki.

Podczas tegorocznej edycji Cologne Film Festival, Hideo miał okazję porozmawiać z redakcją portalu Multiplayer1st i zdradzić wizję swoich dalszych planów. Jak usłyszeliśmy, nadal chce on stworzyć zupełnie nowy gatunek, ale by ten naprawdę wszedł w podświadomość graczy, musi powstać zdecydowanie więcej gier. 

Chcę dać graczom uczucie obcowania z nowym gatunkiem. Poprzednio chodziło o gatunek skradanek, ale tym razem nazywam to po prostu gatunkiem z koncepcją nici. A jeśli chcę wykreować nowy gatunek, to będę potrzebował do tego więcej gier. By stworzyć prawdziwy, nowy gatunek.

 Jak więc sami widzicie, Kojima chce się zapisać nie tylko jako jeden z najbardziej oryginalnych twórców gier wideo, lecz także twórca całkowicie nowego gatunku. 

Warto także przeczytać:

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment