Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2019 07:30
playstation vue logo
2697V

Sony podobno planuje sprzedaż PlayStation Vue

Sony najwidoczniej nie zamierza rozwijać swojej streamingowej usługi, dzięki której klienci mogą oglądać na żywo wiele znanych programów. Zgodnie z doniesieniami, korporacja szuka nabywcy zainteresowanego przejęciem wszystkich abonentów oraz technologii PlayStation Vue.

PlayStation Vue to usługa zapewniająca dostęp do licznych programów telewizyjnych. Przy pomocy PS Vue można oglądać między innymi FOX, AMC, ABC, Cartoon Network, Disney Channel, ESPN, CNN, TLC czy też NBA TV.

Sieciowa telewizja nie jest dostępna globalnie i to prawdopodobnie jeden z problemów Sony. Według doniesień redakcji The Information, firma szuka nabywcy, który będzie zainteresowany przejęciem około 500 000 klientów oraz technologii. Korporacja próbowała walczyć z coraz to większymi kosztami podnosząc cenę abonamentu (o 5 dolarów w lipcu), ale nawet te działania nie skutkują – PlayStation Vue jest podobno nierentowne.

Problemem okazuje się także brak własnych produkcji, przez co PlayStation Vue nie przyciąga i nie jest interesujące dla potencjalnych nabywców. Coraz potężniejsza konkurencja dodaje tylko problemów w wypromowaniu się na rynku. Usługa Sony nie jest bezpośrednim rywalem chociażby dla Disney+ lub Apple TV+, ale wielu klientów ma odchodzić od „standardowej telewizji” na rzecz SVOD i to stanowi dodatkowy problem korporacji.

Rezygnacja z PlayStation Vue może okazać się pozbyciem zbędnego balastu i strzałem w dziesiątkę, ponieważ Sony coraz trudniej będzie rywalizować z firmami, które choć nie oferują przykładowo kanałów takich jak  ESPN, to przeznaczają nawet mld dolarów rocznie na własne produkcje.

Na naszym portalu przeczytajcie również:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/10/25/20932088/sony-playstation-vue-sale-streaming-war-competiton-content-cost

Tagi: PlayStation PlayStation Vue Sony