Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.10.2019 14:30
Pokemon Sword/Shield tworzenie pokedexu
1933V

Pokemon Sword/Shield. Reżyser gry wyjaśnia dobór Pokemonów z poprzednich generacji

Jeśli zastanawialiście się, czym kierują się twórcy przy selekcji konkretnych Pokemonów, to reżyser nadchodzącej części ma dla Was odpowiedź!

Każdego dnia zalewa nas coraz więcej informacji odnośnie do Pokemon Sword/Shield. I nie ma w tym nic dziwnego, albowiem do premiery gry zostało już około trzech tygodni, a każda kolejna odsłona wywołuje ogromne poruszenie w branży. 

Najnowsza wiadomość dotyczy tego, w jaki sposób wybierano Pokemony z poprzednich generacji, które mają pojawić się w nadchodzącej produkcji. Temat poruszono w wywiadzie przeprowadzonym z Shigeru Ohmorim, reżyserem gry, przez Nintendo Life.

Zapytany o to, jak studio decyduje o tym, które Pokemony zaimplementować, a które odrzucić, twórca dokładnie opisał to, czym się kierują:

To naprawdę trudny element, z którym musimy się mierzyć podczas kreowania regionalnego katalogu. Droga, którą obieramy w tym przypadku, jest taka sama jak przy poprzednich generacjach - choćby przy regionie Kalos z Alola. Przyglądamy się temu, które Pokemony będą pasowały najlepiej do konkretnego typu regionu. Dokładnie to obmyślamy i to właśnie jest główne kryterium doboru. 

Jak widać, proces jest z góry ustalony i dobrze sprawdzony, albowiem funkcjonuje już od wielu lat. Wydaje się więc, iż nie musimy martwić się o to, jak ostatecznie będzie wyglądał katalog Pokemonów dostępnych w nadchodzącej produkcji. 

Więcej o nadchodzącej generacji przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://nintendosoup.com/game-freak-on-how-they-choose-which-previous-pokemon-will-appear-in-pokemon-sword-shield/

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield