Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.10.2019 11:00
Piraci z Karaibów, reżyser "Czarnobyla"
778V

Piraci z Karaibów. Scenarzysta "Czarnobyla" i "Kac Vegas 3" zajmie się historią najnowszego filmu

Disney nie zamierza porzucać swojej silnej marki i do prac nad kolejną odsłoną. Studio zatrudniło do prac nad kontynuacją "Piratów z Karaibów" bardzo doświadczonych scenarzystów. 

"Piraci z Karaibów" to seria świetnych filmów, choć cierpi na przypadłość, z którą mierzy się większość wieloczęściowych produkcji - im dalej, tym gorzej. Pierwsze części na zawsze pozostaną w pamięci fanów, a jeśli chodzi o późniejsze, to wielu chciałoby je pewnie zapomnieć. 

Disney zamierza jednak postawić markę na nogi. Do prac nad napisaniem scenariusza do ewentualnej kontynuacji zatrudniono dwóch niezwykle doświadczonych i uznanych twórców. Pierwszym z nim jest Ted Elliott, który pracował wcześniej przy czterech częściach przygód Jacka Sparrowa (największy udział przypadał na pierwszą, "Klątwę Czarnej Perły"). 

Drugi, Craig Mazin, od wielu lat siedział w świecie komedii, a spod jego pióra wyszły historie do takich hitów, jak "Kac Vegas 3" czy "Straszny Film 4". Ostatnio udowodnił jednak, że ten gatunek go nie ogranicza i stworzył scenariusz do miniserialu spod bandery HBO - "Czarnobyl", który może poszczycić się świetnymi opiniami. 

Na ten moment ciężko wyrokować, jak będą wyglądały prace. W 2018 roku Disney zatrudnił do prac nad kontynuacją Reese'go oraz Wernicka, scenarzystów Deadpoola, którzy opuścili projekt na początku bieżącego roku. I tak wszystko zaczyna się od początku. Musimy czekać, choć z całą pewnością można stwierdzić, iż "Piraci z Karaibów" nie zakończyli jeszcze swego rejsu! 

Jesteś ciekaw ewentualnej kontynuacji? Przeczytaj koniecznie:

 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/chernobyl-creator-tackling-pirates-caribbean-reboot-1250029

Tagi: czarnobyl Jack Sparrow kac vegas Piraci z karaibów Pirates of the caribbean