Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.10.2019 14:41
Steam i EA
2030V

Gry EA trafią na Steam? Tajemniczy wpis Electronic Arts na Twitterze

Na oficjalnym koncie EA na platformie Twitter opublikowano tajemniczy wpis, który może sugerować pojawienie się gier EA na platformie od Valve.

Co raz więcej przecieków sugeruje, że gry dostępne na platformie EA, czyli Originie, trafią na Steama - w tym tygodniu dziennikarze z TheNerdMag zebrali ciekawe informacje na ten temat.

Pierwszym i największym dowodem na to jest linijka kodu w testowej wersji Steama, z której wynika, że przy uruchomieniu gry od EA, będzie wymagane zalogowanie się na Origina - tak samo wygląda sytuacja z grami od Ubisoftu, które przy próbie uruchomienia na Steamie, przekierowywują nas na Uplay - platformę francuskiego wydawcy.

Kolejnym ciekawem dowodem jest zrzut ekrany udostępniony przez jednego z testerów nowej wersji Steama, w której widzimy jedną z gier od EA, jest to Mirror's Edge Catalyst. Jak dobrze wiemy, nie powinno to mieć miejsca.

Całą atmosferę podgrzało samo Electronic Arts, które w dniu dzisiejszym, na swój profil na Twitterze wrzuciło post prezentujący kubek z herbatą, którego kolory nawiązują do platformy Valve.

W chwili obecnej nie dostaliśmy żadnych potwierdzeń. Mimo to, przecieki wyglądają obiecująco i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie gry wydawcy EA powinny trafić na platformę Gabena Newella. Produkcje od EA nie mogą pochwalić się wysoką sprzedażą, więc może to pierwszy krok amerykańskiego wydawcy powrotu na szczyt branży gier?

Warto zajrzeć na:

Źródło: https://www.overclock3d.net/news/software/ea_hints_at_return_to_steam_with_hot_drink_teaser/1

Tagi: ea Origin steam