Iza Łęcka Iza Łęcka 24.10.2019 12:18
Fallout 76 First
3125V

Fallout 76 First w ogniu krytyki. Fani wyśmiewają abonament i przejmują domeny FalloutFirst

Bethesda ujawniła najnowsze plany rozwoju Fallout 76. Twórcy wprowadzili płatny abonament oferujący kilka dodatków dla członków premium. Subskrypcja Fallout First jest wyśmiewana przez fanów, a przeciwnicy zmian uprzedzili wydawcę i przejęli dwie ważne domeny: FalloutFirst oraz Fallout76First.

Bethesda zaskoczyła branżę zapowiadając płatny abonament do Fallout 76. Gra jeszcze do niedawna była krytykowana za liczne błędy, brak odpowiednich funkcji, a zamiast premiery oczekiwanego rozszerzenia wprowadzającego między innymi ludzkich NPC, zaprezentowano Fallout First.

Gracze za 63 zł na miesiąc lub 499 zł na rok otrzymują dostęp do prywatnych serwerów, pojemnika na złom, surwiwalowy namiot, dodatkowe atomy, pancerz strażnika, a także zestaw ikon oraz gestów.

W Sieci zawrzało. Propozycja Bethesdy spotkała się z licznymi, bardzo nieprzychylnymi komentarzami graczy, którzy uważają, że wydawca zdecydowanie przesadził. Fallout 76 podobno dalej boryka się z problemami, nie otrzyma obiecanego dodatku (premiera została opóźniona), a zamiast tego gracze mogą wydawać krocie za dostęp do prywatnych serwerów, które w dodatku nie oferują oczekiwanej swobody.

Komentarz redaktora Kotaku stanowi dobrą ocenę sytuacji z perspektywy graczy:

Wszystkie informacje dotyczące opcji premium zostały ujawnione na stronie Bethesdy, jednak korporacja zaliczyła wpadkę nie zabezpieczając domen: FalloutFirst i Fallout76First. Jeden z graczy postanowił wykorzystać sytuację i przedstawił swoją wersję witryny.

Według pracy fana – usługa nie nazywa się Fallout First a Fallout Fuck You 1, a wśród szczegółów można znaleźć sporo smaczków (kliknij, aby powiększyć).

Fallout 76 Fucked 1

Fallout 76 Fucked 2

Fallout 76 Fucked 1

Warto także spojrzeć:

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 Fallout 76 First