Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2019 16:30
Fallout 76 abonament
3004V

Fallout 76 z abonamentem. Za 499 zł na rok możemy „ulepszyć doświadczenie”

Bethesda nie rezygnuje z Fallout 76. Firma postanowiła nawet przygotować formę abonamentu, dzięki której gracze mogą ulepszyć swoje doświadczenie z sieciową produkcją. Klienci wybiorą jedną z dwóch form subskrypcji.

Fallout 76 nie przechodzi na model biznesowy free-2-play, ale deweloperzy wpadli na dość nietypowy pomysł. Postanowili przygotować sieciową przepustkę, dzięki której gracze mogą między innymi stworzyć prywatne serwery.

Gra Bethesdy oferuje dwa formy abonamentu:

  • Fallout 76 – członkostwo na 1 miesiąc: 63 zł
  • Fallout 76 – członkostwo na 12 miesięcy : 499 zł

Członkostwo premium oferuje:

  • PRYWATNE ŚWIATY - Graj w prywatnym świecie, dostępnym wyłącznie dla ciebie i do siedmiu znajomych1. Więcej informacji poniżej.
  • POJEMNIK NA ZŁOM - Nieograniczona przestrzeń do składowania komponentów do wytwarzania.
  • SURWIWALOWY NAMIOT - Nowy punkt szybkiej podróży ze skrytką, śpiworem i innymi elementami pierwszej potrzeby, który możesz umieścić w różnych miejscach.
  • ATOMY - Miesięcznie otrzymasz 1650 atomów do wydania w Atomowym Sklepie.
  • PANCERZ STRAŻNIKA - Kultowy strój z Fallouta, dostępny wyłącznie dla członków.
  • ZESTAW IKON I GESTÓW - Niepowtarzalne ikony i gesty, do użytku wyłącznie dla członków.

Nietypowy pomysł? Najwidoczniej Bethesda jest bardzo pewna swojego produktu... Twórcy jednocześnie przedstawiają szczegóły prywatnych serwerów – w świecie może pojawić się maksymalnie ośmiu graczy, tylko twórca serwera musi być członkiem Fallout 1 (członkostwo), a znajomi zostaną zaproszeni lub dołączą przez menu społeczności (nie muszą posiadać członkostwa). Niestety: jeśli chcemy by serwer był aktywny, to musi na nim pozostać jedna osoba z Fallout 1:

„Kiedy właściciel opuszcza prywatny świat, pozostaje on aktywny, jeśli choć jeden gość jest członkiem Fallout 1st. W przeciwnym wypadku w grze pojawia się stoper, informujący wszystkich, że po zakończeniu odliczania zostaną usunięci.”

Prywatne serwery nie posiadają wsparcia modów, nie zmienimy w nich nagród oraz współczynnika dropów oraz nie można z nich wyrzucać graczy... Jeśli chcemy pozbyć się znajomego – musimy go usunąć z listy:

CZY MOGĘ WYRZUCIĆ LUB ZGŁOSIĆ KOGOŚ, KTO ZNAJDUJE SIĘ W MOIM PRYWATNYM ŚWIECIE?

Możesz użyć opcji „Zgłoś gracza” w menu społeczności, aby przesłać raport w grze. Możesz też stworzyć zgłoszenie poprzez Bethesda.net. Zablokowanie lub usunięcie użytkownika ze znajomych usunie go z twojego prywatnego świata i nie będzie on mógł do niego wrócić do czasu odblokowania lub ponownego dodania do znajomych. Zablokowanie użytkownika na czas sesji usunie go tylko na czas obecnej sesji gry.

Twórcy podkreślają, że w przyszłości korzyści płynące z Fallout 1 mogą zostać zmienione – firma chce mieć pewność, że korzyści zawsze będą świeże.

Fallout 76 serwery

Warto także spojrzeć:

Źródło: Bethesda

Tagi: abonament Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76