Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 14:32
Kaczor Donald 1000
1835V

Kaczor Donald z 1000 numerem. Wielkie święto Kaczora

Najwierniejsi fani Kaczora Donalda mogą szykować się na wielkie wydarzenie. Już w tym tygodniu zadebiutuje tysięczny numer historii sympatycznego kaczora. Poznajcie szczegółowe informacje dotyczące nowej opowieści.

Pewnie wielu naszych czytelników wychowało się na Kaczorze Donaldzie. Jest to jedno z najstarszych dziecięcych pism komiksowych w Polsce, dzięki któremu kolejne pokolenia młodych czytelników poznają następne przygody Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego. Twórcy systematycznie dbają nie tylko o historie przepełnione humorem, ale także informacje o kultowych grach, sporcie i sportowcach, nowych technologiach, a nawet dbają o łamigłówki, inteligentne zabawy słowne, konkursy czy ciekawostki.

Za wydawanie Kaczora Donalda w Polsce odpowiada Egmont Polska, który zajmuje się historiami od 28 kwietnia Kaczora Donald 10001994 roku – jest to kontynuacja czasopisma „Mickey Mouse”, którego pierwszy numer ukazał się w Polsce w październiku 1990 roku. Teraz wydawca świętuje tysięczny numer – 25 października odbędzie się okrągła premiera i będzie to na pewno świetna okazja do ponownego sięgnięcia po uznany komiks.

Dotychczas w Polsce łączny nakład wyniósł blisko 150 mln egzemplarzy, a największą sprzedaż odnotował 10. numer tygodnika z 1999 roku, który sprzedał się w blisko 300 000 egzemplarzy. Tak sytuację skomentował Radosław Koch, założyciel strony komiksydisneya.pl:

„Kaczora Donalda pokochałem niemal od pierwszego wejrzenia. Znalazłem gazetę, która zawierała ciekawe opowieści, a jej lektura starczała na więcej niż kilka minut. Byłem też zachwycony, że świat Kaczora Donalda i Myszki Miki nie ogranicza się tylko do kilku postaci z kreskówek, ale jest to tętniące życiem uniwersum pełne interesujących postaci takich jak Sknerus, Goguś czy Diodak.

Podobały mi się także artykuły, które często zawierały kawały, zagadki czy ciekawostki. Najmilej jednak wspominam podwójne numery świąteczne, które przez lata były obowiązkową przedświąteczną lekturą”

Z tego miejsca pragnę serdecznie zaprosić naszą społeczność – najnowszy numer Kaczora Donalda wyląduje w sklepach już w piątek i magazyn kosztuje 9,99 zł.

Kaczora Donald 1000

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: egmont kaczor donald komiks