Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 20:00
Star Wars 9
3784V

Star Wars 9 na ostatecznym zwiastunie. Zobaczcie prezentację Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Disney właśnie zaprezentował pełny zwiastun dziewiątej części sagi Gwiezdne Wojny. „Star Wars 9” lub jak kto woli „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” otrzymał konkretny zwiastun i jednocześnie ruszyły zamówienia przedpremierowe na bilety. W grudniu odbędzie się wielkie święto fanów Star Wars.

Od kilku tygodni czekaliśmy na ten zwiastun. Disney nie śpieszył się, ale w końcu otrzymaliśmy prezentację, która ma zachęcić widzów do składania zamówień przedpremierowych na bilety. Opublikowano pełny trailer ostatniej części sagi Star Wars.

„Star Wars 9” – wielkie zakończenie od J.J. Abramsa

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” to ostatnia część z wielkiej sagi Star Wars. Twórcy postanowili zakończyć wszystkie rozpoczęte wątki i zaproponować widzom fabularne domknięcie wcześniej otwartych wydarzeń. Widzowie mogą dzięki temu liczyć na ekscytującą fabułę, która będzie dla fanów prawdziwą ucztą. Będzie to jednocześnie najdłuższy film z serii – napisy końcowe zobaczymy dopiero po 155 minutach (2 godziny i 35 minut).

Za „Star Wars 9” odpowiada J.J. Abrams, jednak nie był to pierwszy wybór Disneya. Korporacja na początku postawiła na Colina Trevorrowa („Jurassic World”), który jednak zrezygnował z rozwijania filmu. Jego zastępcą okazał się twórca siódmego epizodu – prace na planie rozpoczęły się w sierpniu 2018 roku i zakończyły w lutym 2019 roku.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” – premiera i bilety

19 grudnia odbędzie się polska premiera „Star Wars 9”. W nocy z poniedziałku na wtorek ruszyła przedsprzedaż biletów w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce bilety są już dostępne w pierwszych kinach:

Wielki maraton Star Wars i co dalej?

W ubiegłym tygodniu Amerykanie potwierdzili ogromny maraton filmów Star Wars. Widzowie w wybranych kinach mogą uczestniczyć w trwającym 27 godzin i 21 minut wydarzeniu, podczas którego śmiałkowie zobaczą wszystkie filmy z serii. Wielkim zakończeniem imprezy będzie pokaz „Star Wars 9”. Aktualnie nie potwierdzono, czy jakiekolwiek kina w Polsce zdecydują się na taką przyjemność.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” zakończy trwającą od wielu lat sagę, ale Disney nie zrezygnuje z rozwoju serii. Już teraz ogłoszono plany na kolejną trylogię, która jednak według plotek zostanie osadzona wiele lat po zakończeniu „Star Wars 9”. Pozwoli to na rozpoczęcie wątków z nową obsadą i kolejnymi bohaterami.

Tak prezentują się daty premier trzech kolejnych filmów:

  • 16 grudnia 2022
  • 20 grudnia 2024
  • 18 grudnia 2026

„Star Wars 9” na plakacie

Disney opublikował także oficjalny plakat nadciągającej historii:

Star Wars 9 plakat

„Star Wars 9” - na zwiastunie!

Od dawna czekaliśmy na ten zwiastun i w końcu jest. Zobaczcie pełną prezentację oczekiwanej przygody i przygotujcie się na nadciągającą premierę.

Na naszym serwisie polecamy również:

Tagi: Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie star wars 9 trailer zwiastun