Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.10.2019 15:54
Project Zero Nintendo
1072V

Project Zero z mocnym wejściem na Switcha? Ojciec serii wyraża chęć zrobienia portu

Keisuke Kikuchi, ojciec kultowej serii horrorów Project Zero, wyraził zainteresowanie zrobieniem portu swoich produkcji na konsolę Japończyków.

Seria horrorów Project Zero (znane również jako Fatal Frame) doczekało się pięć odsłon  - ostatnia z nich, Project Zero: Maiden of Black Water trafiła na Nintendo Wii U w 2014 roku w Japonii, a rok później pojawiła się na Zachodzie.

Seria jest już nieaktywna od kilku lat, ale tą ciszę przerwał Keisuke Kikuchi, mężczyzna, który odpowiadał za wszystkie odsłony Project Zero. Jest on obecnie zajęty nad tworzeniem gry RPG w uniwersum Fairy Tail, ale znalazł chwilę, aby udzielić wywiadu dla Nintendo. Został on zapytany o przyszłość serii Project Zero i o ewentualną chęć stworzenia portu pierwszych części na konsolę Nintendo Switch, na co odpowiedział:

Tak, chcę stworzyć Fatal Frame na Switchu. Myślę, że fajnie byłoby grać na przenośnej konsoli i poruszać się dookoła.

Pierwsze trzy części kultowej serii horrorów pojawiły się na PS2 oraz Xbox, z czego trzecia część była ekskluzywna na platformę Sony. Keisuke cieszy się, że ludzie nadal pamiętają o Project Zero i wyraża ogromną chęć wydania gry na Nintendo. Możliwe, że studio Koei Tecmo pokusi się o zrobienie remake'u i wyda produkcję również o inne platformy.

Warto przeczytać:

Źródło: https://nintendoeverything.com/new-fatal-frame-nintendo-switch/

Tagi: project zero Tecmo Wanadoo