Iza Łęcka Iza Łęcka 18.10.2019 08:08
Nintendo Switch Lite wyniki US
862V

Nintendo Switch wielkim sukcesem w USA. Konsola zmiażdżyła Nintendo Wii U

Nintendo potwierdziło wyniki sprzedaży Nintendo Switcha w Stanach Zjednoczonych. Analityk dodatkowo podzielił się ciekawymi statystykami, które potwierdzają duży sukces najnowszej platformy Big N.

Nintendo ma za sobą bardzo udane miesiące, czego potwierdzeniem jest świetna dyspozycja konsoli w Europie oraz w USA. Firma potwierdziła sprzedaż ponad 15 mln konsol w samej Ameryce Północnej.

Nie jest to przypadek - Nintendo Switch stale od miesięcy otrzymuje bardzo mocne i ekskluzywne produkcje, dlatego też do września sprzedaż Nintendo Switcha w Ameryce Północnej wzrosła o ponad 20% względem tego samego okresu ubiegłego roku. W USA sprzęt Nintendo jest najchętniej kupowaną konsolą od 10 miesięcy.

Dotychczas 14 gier na Nintendo Switcha w Ameryce Północnej osiągnęło sprzedaż na poziomie ponad 1 mln egzemplarzy, a cztery tytuły przekroczyły pułap 6 mln sztuk: Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey oraz Super Smash Bros. Ultimate. Nintendo potwierdziło także, że serie Mario Kart i Super Smash Bros. ustanowiły rekordy dzięki grom na Nintendo Switcha – najnowsze części są najchętniej kupowanymi tytułami z serii.

Daniel Ahmad (analityk Niko Partners) wspomniał o pewnej ciekawostce – Nintendo Switch osiągnął w Ameryce Północnej ponad 15 mln sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy przez całe swoje istnienie i to na całym świecie gracze kupili zaledwie 13,56 mln sztuk Nintendo Wii U. Ta ostatnia statystyka dobitnie prezentuje, jak dużym sukcesem jest Switch, a jak wielką porażką było Wii U.

Polecamy na naszym serwisie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Nintendo nintendo Switch stany zjednoczone usa wyniki sprzedaży