Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.10.2019 20:47
COD MOdern Warfare
1939V

Call of Duty: Modern Warfare bez Season Passa, płatnych DLC i lootboxów. Wszystkie mapy i tryby za darmo

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare właśnie potwierdzili wiadomość, na którą czekaliśmy od pierwszej zapowiedzi. Najnowsze Call of Duty nie otrzyma Season Passa oraz płatnych DLC. Gra rozpocznie nowy standard dla całego uniwersum.

W dniu prezentacji Call of Duty: Modern Warfare otrzymaliśmy zapowiedź zmian w systemie rozwoju gry, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy kompletne szczegóły. Najnowsza odsłona serii Call of Duty nie otrzyma Season Passa, płatnych DLC (mapy/tryby) oraz lootboxów!

Twórcy upewnili się, że każdy gracz będzie mógł rywalizować ze znajomymi na wszystkich platformach (cross-play) oraz żadna z platform nie otrzyma czasowej ekskluzywności na rozszerzenia. W Call of Duty: Modern Warfare wszyscy zagrają razem od dnia premiery dodatków.

Jednocześnie trzeba to zaznaczyć: wszystkie mapy i tryby dla sieciowych pojedynków z Call of Duty: Modern Warfare będą dostępne za darmo. Zmiany nie zostaną wprowadzone wyłącznie w nadchodzącej grze – to będzie standard dla całej serii.

Gra zamiast tego otrzyma Battle Pass, który będzie działał identycznie jak w tytułach Battle Royale – za jego pomocą odblokujemy bronie, ulepszenia do giwer oraz skórki. Twórcy zapewnią bezpłatny oraz płatny rozwój (dwie drogi), ale(!) wszystkie „funkcjonalne treści”, czyli bronie bazowe oraz rozszerzenia odblokujemy przez normalną rozgrywkę.

W Battle Passie i sklepie pojawią się różne przedmioty kosmetyczne (skórki), które jednak NIE będą miały wpływu na balans. Dodatkowo, Battle Pass nie zostanie uruchomiony w dniu premiery – na początku gracze mają nacieszyć się podstawową zawartością. Premiera BP ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://blog.activision.com/call-of-duty/2019-10/Announcement-Call-of-Duty-Modern-Warfare-Post-Launch-Approach-to-New-Content

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward