Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.10.2019 17:40
All in! Games
351V

Wisła Kraków powołała własną drużynę do e-sportowych rywalizacji

E-sportowe rywalizacje już od pewnego czasu traktowane są poważnie, a zmaganiach najlepszych graczy i drużyn przyciągają na stadiony oraz przed komputery tysiące fanów.

Z takiego też założenia wyszedł zarząd Wisły Kraków, który postanowił zebrać odpowiednie fundusze i powołać do życia e-sportowy zespół Wisła All in! Games, w którym szkolić się będą zawodnicy w ramach rywalizacji w Counter Strike: Global Offensive oraz FIFA 20. Zespół CS-a pierwsze mecze rozegra już niebawem, bowiem 19 października na PGA.

A tak przedsięwzięcie opisuje prezes krakowskiego klubu, Piotr Obidziński

Jest to pierwszy, duży krok w kierunku odbudowy Wisły. Po pierwsze, ponieważ jest to branża przyszłościowa, lecz także dlatego, że inne europejskie kluby posiadają w swoich szeregach drużyny e-sportowe.

All in! Games przekazało na rozwój inicjatywy łącznie 1,8 ,miliona złotych, co daje nam 600 tysięcy w skali roku na działalność organizacji. 20% z tej sumy ma wesprzeć spółkę piłkarską.

W rywalizacji FIFA 20, w ramach drużyny All in! Games zagrają Bartosz „bejott” Jakubowski i Jakub „cyanide” Mikołajewski, czyli członkowie drużyny narodowej w e-sporcie, jaką powołał prezydent.

Warto przeczytać:

Tagi: cs: go esport FIFA 20 wisła kraków