Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 17:08
IEM Katowice 2020
588V

IEM Katowice 2020 z pulą 500 000 dolarów. Pierwszy turniej rangi Masters w CS:GO

Katowice ponownie staną się stolicą e-sportu. ESL właśnie zapowiedział IEM Katowice 2020, dzięki któremu entuzjaści sportów elektronicznych z całego świata przeżyją wyjątkowe wrażenia. Poznajcie pierwsze informacje o nadciągającym Intel Extreme Masters.

Intel Extreme Masteres Katowice 2020 będzie wyjątkowym wydarzeniem. Widzowie w dniach 28 lutego – 1 marca spotkają się w Spodku, by uczestniczyć w święcie sportów elektronicznych. Organizatorzy zapewnią pierwsze Mistrzostwa CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour. Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą oglądać najlepszych graczy w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzą IEM Expo oraz wezmą udział w wielu atrakcjach.

Rywalizacja będzie trwać siedem dni – w tym czasie 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata zawalczy o pulę nagród wynoszącą 500 000 dolarów! Tak prezentują się szczegóły:

  • 28 lutego – 1 marca: Główne zmagania odbędą się w legendarnej arenie Spodka, gdzie sześć drużyn będzie walczyć w play-offach. Zwieńczeniem turnieju będzie Wielki Finał i ukoronowanie zwycięzców. 

Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL, zapowiedział IEM następującymi słowami: 

 „W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem. Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap”.

Na IEM Katowice 2020 widzowie będą obserwować najlepszych graczy, którzy wezmą udział w pierwszych rozgrywkach Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Cały cykl będzie liczył ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC) odbędzie się IEM Expo, gdzie podczas trzech dni imprezy (od 28 lutego do 1 marca) fani e-sportu sprawdzą najnowszy sprzęt, wezmą udział w pokazach, a także spotkają ulubionych influencerów.

W kilku słowach o imprezie wypowiedział się Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts, w firmie Intel:

„Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów".

Na IEM Katowice 2020 odbędzie się także finał 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake z całego świata będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

Kolejną edycję Intel Extreme Masters zapowiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic:

„IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony na globalną promocję Katowic, z drugiej na realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu,  a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach… esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „Spodka” tysiącom komputerowych „nerdów”, ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie lata”

Katowice będą już ósmy raz gościć fanów e-sportu i będzie to 78. przystanek IEM. W ubiegłym roku ESL i Intel zgromadzili w Spodku 174,000 fanów, dzięki czemu był to najchętniej oglądalny turniej CS:GO w historii ESL (157 milionów godzin treści, oglądanych przez 230 milionów fanów na wielu platformach).

Bilety na wydarzenie dostępne będą pod koniec października.

Warto spojrzeć:

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive valve Valve/Hidden Path Entertainment

Nie przegap