Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2019 21:30
Terminator Dark Fate kategoria R
2000V

Terminator: Dark Fate tylko dla dorosłych. Seria wraca na odpowiedni tor

Bardzo długo czekaliśmy na powrót Jamesa Camerona do serii Terminator, ale reżyser odzyskał prawa do IP i najwidoczniej nie zamierza brać jeńców. Nadciągający „Terminator: Dark Fate” otrzymał kategorię wiekową R, więc oficjalnie jest to produkcja przeznaczona dla dorosłych widzów.

Terminator przez długi czas nie był nadzorowany przez Jamesa Camerona, jednak reżyser wraca do serii i oficjalnie zapowiedział, że wszystkie produkcje nieprzygotowane pod jego błogosławieństwem nie będą brane pod uwagę w nowym kanonie. To właśnie z tego powodu „Terminator: Dark Fate” jest w zasadzie bezpośrednią kontynuacją filmu „Terminator 2: Dzień sądu” z 1991 roku.

Nie jest to przypadek, ponieważ w kolejnych projektach pojawiło się kilka niepotrzebnych wątków, więc Cameron postanowił wszystko wrzucić do kosza. Jednocześnie „Terminator: Dark Fate” jest pierwszym filmem z serii od 2003 roku („Terminator 3: Bunt maszyn”), który otrzymał kategorię wiekową R (przeznaczony dla dorosłych). Kolejne projekty były ocenione PG-13.

Sytuację skomentował sam Arnold Schwarzenegger, który zaznaczył, że jest „bardzo zadowolony” z kategorii R. Aktor nie ukrywa, że był zmęczony bieganiem za pieniędzmi:

„Byłem zdenerwowany i zmęczony ostatnim razem, gdy studio postanowiło zadbać o PG-13, ponieważ sądzili, że zapewni to więcej dolarów. To nie był Terminator.”

W „Terminator: Dark Fate” pojawi się sporo krwawych scen, a sam Gabriel Luna będzie miał okazję nawet przeciąć kilka osób na kawałki. Schwarzenegger wspomniał nawet o wyrwanym sercu, więc... Możemy szykować się na prawdziwego Terminatora.

Polecamy również na naszym portalu:

Źródło: https://bloody-disgusting.com/movie/3589286/terminator-dark-fate-officially-first-terminator-film-since-rise-machines-earn-r-rating

Tagi: arnold Schwarzenegger James Cameron kategoria r terminator Terminator Dark Fate