Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2019 08:06
League of Legends konsole mobilki
1567V

League of Legends trafi na konsole i urządzenia mobilne. Teamfight Tactics na iOS i Android

Riot nie zwalnia tempa - seria nowych gier to nie koniec prezentacji od League of Legends. Deweloperzy oficjalnie zapowiedzieli wersje LOL-a na konsole i urządzenia mobilne, a dodatkowo Teamfight Tactics zostanie przerzucone na mobilki.

Riot Games zaprezentował serię nowych produkcji, nie zapominając jednak o ujawnieniu oczekiwanych od dawna portów. Firma pokazała nową wersję popularnego LOL-a i w końcu zainteresowani otrzymają szansę zapoznania się z tytułem na innych platformach.

League of Legends: Wild Rift – co to?

League of Legends Wild Rift to specjalne wydanie LOL-a na konsole oraz urządzenia mobilne. Twórcy zapewnią „przebudowany Rift” czyli nową mapę, która ma zapewnić szybszą rozgrywkę. Nadal pojedynki będą odbywać się na zasadach 5 na 5, jednak gra zostanie wyposażona w „podrasowane sterowanie”.

W dniu premiery League of Legends: Wild Rift otrzyma około 40 bohaterów, a kolejne postacie zostaną dodane w późniejszym terminie. Autorzy zaznaczyli, że nowy LOL nie jest częścią wielkiego tytułu dostępnego na PC.

Riot Games stawia na znany system rozwoju, więc League of Legends: Wild Rift pobierzemy za darmo, a wszystkie postacie również odblokujemy bez dodatkowych opłat – trzeba tylko poświęcić produkcji odpowiednią uwagę. W grze znajdą się rankingowe starcia, a fani z PC otrzymają premie.

League of Legends: Wild Rift – kiedy zagramy?

Do końca roku League of Legends: Wild Rift będzie dostępny w wersji alfa i beta. Deweloperzy na początku zapewnią rozgrywkę Chińczykom, ale w planach jest systematyczne poszerzanie grona odbiorców. Do końca 2020 roku tytuł ma działać na całym świecie w wersji mobilnej, by następnie ekipa zajęła się wersją na konsole... Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że tytuł trafi już na next-geny: PlayStation 5 i Xbox Scarlett oraz Nintendo Switcha.

Już teraz można wykonać wstępną rejestrację na Google Play.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w 2020 roku Teamfight Tactics zadebiutuje na urządzeniach mobilnych. Autorzy stawiają na pełny cross-play z PC.

Warto sprawdzić na naszym portalu:

Źródło: Riot Games

Tagi: League of Legends League of Legends: Wild Rift Riot Games teamfight tactics