Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.10.2019 13:07
World of Warcraft
1916V

Mniejszościowa gildia w World of Warcraft zmuszona zmienić nazwę

World of Warcraft ukazało się blisko 15 lat temu i przez ten czas zdołało przeżyć wiele innych gier gatunku mmorpg, znacznie pozmieniać świat gry oraz zasady jakie nim rządzą.

Ostatnimi czasy kilkukrotnie wspominaliśmy Wam o nieprzyjemnej sytuacji, do jakiej doszło za sprawą politycznego oświadczenia, na jakie pozwolił sobie jeden z zawodowych graczy w Hearthstone. Za jego sprawą, Blizzard postanowił zbanować gracza twierdząc, że na scenie e-sportowej nie ma miejsca na politykę. 

Tymczasem, nad amerykańską korporacją zawisły kolejne czarne chmury i głosy krytyki. Wszystko za sprawą gildi o nazwie "Gay Boys". Jak się okazuje, gra automatycznie postanowiła zmienić nazwę na niezrozumiały akronim "Gildia ZFXPK". Wedle wysłanych przez Centrum Obsługi Klienta Blizzard informacji, cały proces rozpoczął się ponieważ "nazwa wielokrotnie została zgłoszona jako nieodpowiednia". Wraz z przeprowadzonym dochodzeniem, zablokowano również konto twórcy gildii. To jednak po czasie zostało cofnięte, jednak sama nazwa "ZFXPK" pozostaje bez zmian. 

Jeden z członków gildii stwierdził, że zachowanie firmy jasno pokazuje, że developer staje po stronie tych, którzy niejednokrotnie atakowali i dyskryminowali należących do ugrupowania graczy z racji należności do mniejszości. 

Stwierdzenie, że w słowach "gay" oraz "boys" jest coś niewłaściwego, samo w sobie jest dziecinne i dyskryminujące. Osoby, które uznały te nazwę za nieodpowiednią powinny przejrzeć się w lustrze, ponieważ mamy rok 2019 i mamy prawo istnieć jako społeczność.

Więcej na temat Blizzarda na naszej stronie:

Tagi: Blizzard Entertainment World of Warcraft