Tytus Stobiński Tytus Stobiński 10.10.2019 17:20
Fortnite
605V

Epic Games pozwala graczom wypowiadać się we wszelkich tematach. Firma wyraźnie prowokuje Blizzarda

Wczorajsze doniesienia o tym, że Blizzard postanowił wydać zakaz udziału w oficjalnych rozgrywkach Hearthstone jednemu z graczy, który podczas wywiadu wypowiedział się na tematy polityczne, wywołała sporo kontrowersji.

Amerykańska korporacja pozostaje jednak nieugięta w swojej decyzji, tłumacząc ją tym, że wolne wypowiadanie sie w kwestiach politycznych jest zwyczajnie naruszeniem wewnętrznego regulaminu firmy. Fani z całego świata mają jednak inne zdanie na ten temat, składając liczne zażalenia na postawę giganta. Według nich, Chung “Blitzchung” Ng Wai nie zasłużył na zawieszenie.

Głos w sprawie zaczęli zabierać także inni przedstawiciele branży gier wideo, w tym między innymi Epic Games, które dość szybko zapragnęło wykorzystać moment i jasno dać do zrozumienia, że jest lepszą firmą niż Blizzard. Jak moźemy przeczytać w oświadczeniu dla portalu The Verge:

Epic Games wspiera każdego do wyrażania własnych opinii na tematy polityki i praw człowieka.

Nie karalibyśmy gracza, bądź twórcę materiałów związanych z Fortnite, za wypowiedzi związane z tymi tematami.

Jak więc widzicie, marketingowcy firmy Tima Sweeneya potrafią zręcznie wykorzystać moment potknięcia konkurencji.Jak sądzicie, Blizzard pod naporem odwoła swoją decyzję?

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/10/10/epic-games-says-it-wont-ban-fortnite-players-for-voicing-political-opinions/

Tagi: ban Blizzard Epic Games Hearthstone