Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2019 20:49
Metro Mutant
544V

Mutant rozszerzy Uniwersum Metro 2033. Szczegóły nowej powieści

Uniwersum Metro 2033 zostanie w październiku rozszerzone o „ Mutanta”. Nowa powieść pozwoli spojrzeć na świat Dmitrija Głuchowskiego z nowej perspektywy. W końcu poznamy wydarzenia z tej „innej” strony, co niesie za sobą wiele ciekawych wydarzeń.

W świecie Metro 2033 mutanci kojarzą się ze złem. Bohaterowie muszą z nimi walczyć, od czasu do czasu urządzają polowania, ale zdarzają się także chwile, gdy tracą życie przez potężną szarańczę. Jaki jednak naprawdę jest mutant? Już w „Ciemnych tunelach” Siergieja Antonowa poznaliśmy pierwsze osady mutantów, które musiały radzić sobie z koszmarem:

„Tam spotkaliśmy się z pierwszym zgrupowaniem ludzi mutantów, dla których życie po apokalipsie zmieniło się w istny koszmar: skazani na nieustanną ucieczkę przed innymi ocalałymi, traktowani niczym egzotyczna zwierzyna łowna, bez dostępu do zasobów, bez możliwości handlu, żywiąc się resztkami, w ciągłym strachu, że co bardziej wyjątkowe dzieci mogą zostać porwane do objazdowego cyrku z pokrakami, a na domiar złego prześladują ich choroby, powikłania…”

W „Mutancie” spotkamy Andrieja Butorina, który nie będzie typowym bohaterem. Mężczyzna obudzi się na środku puszczy, nie będzie za wiele pamiętał i rozpocznie walkę o przetrwanie. Historia w nowej powieści skupia się na relacjach między postaciami i pozwoli nam spojrzeć na Uniwersum Metro 2033 z nowej perspektywy.

„Jeśli odzyskasz świadomość w zniszczonym przez promieniowanie lesie, nie pamiętając, kim jesteś, skąd pochodzisz i jak się tu znalazłeś… Jeśli twój wygląd wzbudza wśród innych tylko dwa uczucia: strach i agresję… Jeśli wybuch wściekłości w każdej chwili może zamienić się w prawdziwy pożar… Jeśli jedyną nadzieją na przywrócenie pamięci pozostaje Dziadek Mróz, a on wcale nie jest miłym czarodziejem z bajki… Jeśli grzesznicy są bardziej ludzcy niż ci, których miałeś za świętych…to wyjaśnienie może być tylko jedno: JESTEŚ MUTANTEM!”

Powyższe słowa najlepiej zapowiadają „Mutanta” - jeśli czujecie się zainteresowani, to powieść trafi do księgarń już 16 października. Aktualnie zamówicie ją w promocji:

Mutant Metro 2033

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: insignis książka metro metro 2033 powieść uniwersum metro 2033

Nie przegap