Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2019 21:30
Prezentacja Far Cry Odkupienie
2144V

Far Cry Odkupienie już wkrótce trafi do księgarń. Prequel Far Cry 5

Wierni wyznawcy uniwersum Far Cry już wkrótce otrzymają możliwość zapoznania się z książkowym prequelem Far Cry 5. Będzie to dobre wprowadzenie do nadciągającego Far Cry New Dawn, ponieważ książka rzuci nowe światło na niektóre tajemnice skrywane przez społeczność Bramy Edenu.

Far Cry 5 trafiło na rynek w marcu 2018 roku, ale nadciągający Far Cry New Dawn kontynuuje wydarzenia z Hope County. To właśnie z tego powodu Insignis zdecydowało się wrzucić oczekiwaną przez fanów uniwersum książkę zatytułowana „Far Cry Odkupienie”.

Metro Exodus na rewelacyjnym zwiastunie. Techland ogłasza współpracę z Insignis

Urban Waite postanowił w oficjalnym prequelu rozbudować postacie z produkcji Ubisoftu – pisarz skupił się na pokazaniu „brutalnych nierzadko samotników, którzy wiodą żywot w trudnych górskich warunkach lub na ranczach, wśród koni. To wolni i odważni ludzie, nieustannie dzierżący broń w ręku.”.

Opowieść pozwoli nam lepiej poznać między innymi Willa Boyda (myśliwego uratowanego niegdyś przed życiowymi koleinami przez sektę, który przekonuje się, że ​​to, co dzieje się w hrabstwie, jest dalekie od tego, w co wierzył) oraz Mary May (miejscową barmankę, która straciła rodziców w niewyjaśnionych okolicznościach, a jej brat, zachwycony charyzmatycznymi słowami przywódcy Kościoła Bram Edenu, zniknął)

Tak wydawca zapowiada książkę:

„Urban Waite świetnie oddał tło starć Mary May i Willa Boyda z członkami fanatycznego kultu podporządkowującego sobie prawie wszystkich mieszkańców hrabstwa Hope. Jest nim groźna, dzika, ale przy tym niezwykle piękna przyroda gór i lasów Montany. Nie jest spokojnie. Konfrontacje z grizzly, chwytanie bobrów, rozciągające się w dolinie bezdroża i rwące rzeki metaforycznie współgrają z niełatwymi poszukiwaniami odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, by garstka ludzi – fanatyków – urosła w tak ogromną siłę. Przeciwko wszechwiedzącemu i niebezpiecznemu przeciwnikowi Mary May ma niewielkie szanse. Ale nieoczekiwana interwencja myśliwego Willa sprawi, że jej życie potoczy się zupełnie inaczej. Jego zresztą też. Nieważne, kto uderzył pierwszy, ale kto odda ostatni cios!”

Czujecie się zainteresowani? Far Cry Odkupienie trafi do księgarń 27 lutego, a książkę możecie teraz zamówić w lepszej cenie.

Okładka Far Cry Odkupienie

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Far Cry far cry 5 far cry odkupienie Insignis Ubisoft