Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2019 18:56
Day of Dragons smok
669V

Day of Dragons hitem Kickstartera. Wszystko dzięki Harremu Potterowi

Twórcy Day of Dragons pewnie nawet nie marzyli o tak wielkim zainteresowaniu swoją produkcją. Początek kampanii na Kickstarterze nie zapowiadał wielkiego hitu, ale następnie twórcy Harry Potter: Wizards Unite rozpoczęli nowe wydarzenie i przez przypadek pomogli deweloperom.

Day of Dragons to sieciowa produkcja, w której gracze wcielą się w smoki i będą przemierzać ogromny, otwarty świat z innymi bestiami. Brzmi świetnie? Pewnie tylko nieliczni dowiedzieliby się o takim ciekawym projekcie, ale z tej samej nazwy postanowili skorzystać twórcy Harry Potter: Wizards Unite.

Beawesome Games przez pierwsze 48 godzin zebrało na Kickstarterze 1300 dolarów i nie był to zły wynik, ale zainteresowanie grą zaczęło spadać. Deweloperzy Day of Dragons przekonali się, jak trudno dobrą reklamę, ale nagle jednego dnia na ich koncie pojawiło się 13000 dolarów. Taki nagły przypływ pieniędzy był spowodowany twórcami mobilnego Harrego Pottera, którzy uruchomili wydarzenie zatytułowane „Day of Dragons”.

Zbieżność nazw pomogło twórcom gry Day of Dragons zyskać ogromne zainteresowanie – według analityka branżowego, Thomasa Bidaux, dzięki akcji Niantic strona Day of Dragons na Kickstaterze zyskała ogromną popularność.

Twórcy Day of Dragons chcieli zdobyć 12 tysięcy dolarów, a teraz posiadają już ponad 533 tysiące dolarów. Zespołowi udało się uzyskać budżet, dzięki któremu znacząco rozbudują grę... A to wszystko dzięki mobilnemu Wizards Unite.

Warto przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-10-11-harry-potter-accidentally-helps-kickstarter-game-become-huge-success

Tagi: Day of Dragons Harry Potter Harry Potter: Wizards Unite kickstarter