Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2019 22:00
Shenmue 3 bohaterowie
454V

Shenmue 3 w złocie. Zakończono prace nad grą

Po latach wyczekiwania, zebraniu milionów od fanów, znalezieniu wydawcy, zmianie platformy i kilkukrotnym przełożeniu premiery, twórcy Shenmue 3 zakończyli prace nad grą. Deweloperzy mogą szykować się do premiery, a gracze na nową opowieść.

W maju 2015 roku nikt raczej nie wierzył, że przecieki dotyczące Shenmue 3 zostaną potwierdzone. Później Yu Suzuki pokazał podnośnik, który rozbudził fanów, by na E3 2015 zaprezentować grę. Japończyk pojawił się na konferencji Sony, gdzie ogłosił rozpoczęcie kampanii na Kickstarterze. Wystarczyło 9 godzin, by zebrano całe fundusze na tytuł.

Następnie czekaliśmy, oglądaliśmy screeny, od czasu do czasu widzieliśmy krótkie fragmenty rozgrywek, ale trudno tutaj mówić o wybitnej kampanii promocyjnej szykującej widzów na wielki hit. Mimo wszystko dzisiaj mogę potwierdzić – zakończono wszystkie prace nad Shenmue 3.

Tytuł okrył się złotem, deweloperzy mogą wypalić ostateczny kod, który następnie trafi do tłoczni i 19 listopada 2019 roku na PlayStation 4 i komputerach osobistych zadebiutuje oczekiwana historia. Czy możemy liczyć na wielki sukces? Zdania są raczej podzielone, ale akurat w tym wypadku dobrze, że przynajmniej pozycja wskoczy na rynek.

Warto również przeczytać:

Źródło: Twitter

Tagi: Deep Silver shenmue 3 Shenmue III YS Net