Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.09.2019 14:08
Shenmue 3. Twórcy nie gwarantują zwrotu pieniędzy, wszystko zależy od Valve
628V

Shenmue 3. Twórcy nie gwarantują zwrotu pieniędzy, wszystko zależy od Valve

Kłopotów ciąg dalszy... YS Net nie chce zwracać pieniędzy i nie jest pewne czy klucze Steam zostaną rozesłane do graczy, którzy wybrali tą platformę.

Epic Games Store jest znane ze swoich podbojów, uwielbiają wyciągać miliony ze swojego konta i wykupować ekskluzywność gier na swoją platformę. Wczoraj pisaliśmy nawet ile wyniosła ich ekskluzywność najnowszej produkcji studia Remedy, Control - jeśli jesteście tym zainteresowani, kliknijcie tutaj.

Najwięcej kontrowersji, zaraz obok Metro Exodus, wywołało wykupienie gry Shenmue III. Jak pamiętamy, gra w wersji na PC, miała być dostępna na wielu platformach, Ya Suzuka wystartował również z akcją crowdfundingową na platformie Kickstarer - udało się zebrać wysokie sumy, każdy gracz był zadowolony z powrotu kultowej serii. Entuzjazm minął jednak kiedy to studio YS Net oznajmiło, że produkcja będzie dostępna wyłącznie dla platformy Epic Games. 

Japońskie studio razem z twórcami Fortnite'a obiecało zwrot pieniędzy dla każdego, kto wspierał grę a nie ma zamiaru grać na innej platformie niż Steam. Zwroty miały ruszyć jesienią - już niedługo powinny pojawić się e-maile, w których użytkownicy PS4 potwierdzą odebranie klucza, a użytkownicy PC będą mogli dodatkowo poprosić o zwrot pieniędzy, jednak tutaj się wszystko komplikuje.

W najnowszej wiadomości od twórców na Kickstarterze, opowiadają oni o trwających negocjacjach z Valve - "prośby o klucze Steam są dostępne w ankiecie, ale nie wiemy czy ostatecznie zostaną one rozesłane - wszystko zależy od negocjacji z Valve". Wychodzi na to, że nie mamy pewności czy za rok dostaniemy klucze na Steam - obecnie twórcy nie chcą również zwracać pieniędzy do czasu wyjaśnienia sprawy ze Steamem.

 

 

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net