Iza Łęcka Iza Łęcka 11.10.2019 07:00
Norman Reedus PT Death Stranding
1668V

Death Stranding ma oferować atmosferę z PT. Hideo Kojima stworzył przerażający świat

Hideo Kojima nie otrzymał szansy dokończenia pracy nad PT, ale podobno nadal pamięta o przeładowanej grozą i tajemnicami produkcji. W świecie Death Stranding mamy poczuć wiele emocji, które towarzyszyły nam podczas rozgrywki w teaser Silent Hills.

Część graczy ubolewa na myśl o budzącym wiele nieprzyjemnych uczuć PT. Hideo Kojima nigdy nie dokończy swojego projektu w uniwersum Silent Hill, ale okazuje się, że w pewien sposób deweloperowi udało się zawrzeć unikalne doświadczenie w Death Stranding.

Redaktor Sausage Roll miał już okazję zapoznać się z fragmentem Death Stranding i jego zdaniem nadciągająca produkcja zaoferuje wyjątkowo przerażający świat:

„Świat w Death Stranding jest jednym z najstraszniejszych i najbardziej wciągających, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem w grze wideo. Choć świat może wydawać się jałowy i pozbawiony życia, nigdy nie czujesz, że jesteś naprawdę sam.... i to jest przerażające.”

Dziennikarz podkreślił, że z pozoru są to puste lokacje, ale właśnie w budowie lokacji tkwi ogromny atut gry, ponieważ – w Death Stranding nigdy nie mamy pewności, że za chwile ktoś nas nie napadanie, a w dodatku cały czas ma nam towarzyszyć niepokojące uczucie obserwowania przez kogoś.

Podobną sytuację mogliśmy doświadczyć w wycinku PT - zdaniem redaktora nawiązanie do horroru nie jest bezpodstawne, ponieważ Death Stranding charakteryzuje się właśnie atmosferą z dema Silent Hills.

"Wydaje się, jakby Hideo Kojima wykorzystał klimat Silent Hills i wtłoczył go do wnętrza nowej produkcji."

Co ciekawe, PT z Death Stranding łączy jeszcze jeden aspekt – Norman Reedus, który miał pierwotnie wystąpić w horrorze dla Konami, a w ostateczności został zaangażowany w nowe IP.

Więcej na ten temat do przeczytania na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/death-strandings-environments-fear-inducing

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment