Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2019 21:30
Final Fantasy 7 Cloud Tifa
1408V

Final Fantasy 7 Remake pokazuje tryb taktyczny. Square Enix oferuje klasyczne doświadczenie

Square Enix zaprezentowało nowy fragment rozgrywki z oczekiwanego Final Fantasy 7 Remake. Studio postanowiło wyjaśnić założenia trybu taktycznego, którego zadaniem jest zaoferowanie klasycznego doświadczenia – twórcy zapewnią walkę na wzór turowych pojedynków.

Square Enix zdecydowało się na znaczące zmiany w Final Fantasy VII Remake. Jedną z najważniejszych innowacji jest postawienie na dynamiczne pojedynki – twórcy nawet zmienili określenie gry na „action RPG”. Mimo to w tytule nie zabraknie taktycznego trybu, który w pewien sposób czerpie z podstaw klasyki.

Nasz zespół również korzysta z pasków ATB, jednak teraz w odpowiednim momencie akcja może zwolnić – następnie gracz otrzyma szansę na wybranie kolejnego ataku. Nie jest to standardowe „stanie w dwóch rzędach”, ale mimo wszystko będzie to dobra opcja dla graczy, którzy nie lubią bardzo szybkiej walki. Zainteresowani otrzymają chwilę na zastanowienie się oraz wybranie odpowiednich ataków.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że drugi przeciwnik może normalnie atakować naszego protagonistę wykonującego cios, więc dłuższe combo (atak będzie działał automatycznie, my wybieramy i oglądamy sekwencję) może nas sporo kosztować.

Deweloperzy podkreślają, że podczas sekwencji otrzymamy także szansę wybrania innego bohatera.

Więcej o serii Final Fantasy przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix