Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.10.2019 13:11
Final Fantasy VIII Remake
1672V

Final Fantasy VIII Remake. Square Enix mówi o stworzeniu pełnoprawnego remake'a

Final Fantasy VII Remake zapowiada się wspaniale (nawet jeśli tytuł zostanie nam zaserwowany w "epizodach"). Okazuje się, że Square Enix ma apetyt na kolejne podobne przedsięwzięcia.

Opinie na temat jakości Final Fantasy VIII są podzielone - część osób gani ten tytuł za niedoróbki w systemie walki, ale wielu graczy uważa jednak, że to rewelacyjna odsłona marki, z fascynującą fabułą opowiadającą o miłości, potężnych wiedźmach i anomaliach czasoprzestrzennych. Czy doczekamy się jej remake'a, na modłę tego co dostaniemy niedługo w przypadku Final Fantasy VII Remake?

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Yoshinori Kitase, główny producent Final Fantasy VII Remake. Deweloper udzielił wywiadu Famitsu, w którym powiedział, że chciałby, żeby powstał taki projekt.

"Chciałbym zobaczyć taki projekt, jeśli młodzi deweloperzy zajęliby się takim wyzwaniem. W przypadku FFVII Remake produkcja zaczęła się od mojego pragnienia, by odtworzyć ten tytuł we współczesnej technologii, póki nadal pracuję dla Square Enix. Dlatego chciałbym, by Final Fantasy VIII Remake zajęli się młodsi deweloperzy ze Square Enix" - powiedział Kitase.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Yoshinori Kitase pracował jako reżyser nad głównymi pomysłami, projektami systemów rozgrywki i wieloma innymi czynnikami składającymi się na finalną postać Final Fantasy VIII. Miejmy nadzieję, że Square Enix faktycznie zabierze się za wykonanie remake'a tej gry, bo wydana ostatnio, zremasterowana wersja rzeczonego RPG-a, mimo wszystko wydaje się anachroniczna na polu wizualnym.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.siliconera.com/2019/10/09/yoshinori-kitase-would-like-final-fantasy-viii-remake-done-by-the-younger-staff-of-square-enix/

Tagi: ff8 Final Fantasy Final Fantasy VIII LLC Ltd. Square Co. Square Electronic Arts Square Enix