Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2019 11:21
Iron Man Robert Downey Jr
2633V

Robert Downey Jr. zrezygnował z walki o Oscara za rolę Tony'ego Starka

„Avengers: Koniec gry” ma szansę zawalczyć o kilka Oscarów, ale wśród zgłoszonych przez Disney propozycji zabrakło starań o nagrodę w kategorii pierwszoplanowej męskiej roli dla Tony'ego Starka. Okazuje się, że to sam aktor nie chciał uczestniczyć w biegu po statuetkę.

Marvel Cinematic Universe osiągnęło ogromny sukces, którego jedną z twarzy jest Robert Downey Jr. Aktor przez lata wcielał się w Iron Mana, w związku z czym jeszcze kilka miesięcy temu pojawiały się opinie, według których Disney będzie starał się o Oscara dla swojej ikony.

Korporacja chce walczyć o 12 statuetek dla „Avengers: Koniec gry”, ale na liście zgłoszonych propozycji do nominacji nie znajdziemy Tony'ego Starka. Sytuację wyjaśnił sam aktor, który potwierdził, że pojawiła się taka propozycja, jednak to Robert Downey Jr. zrezygnował z tej szansy.

Aktor nie chciał, by Disney tracił czas i pieniądze na promocję jego osoby, która pewnie i tak nie uzyskałaby wystarczającego poparcia przez Akademię Filmową. Artysta stwierdził wprost „nie róbmy tego” - pomimo wielu głosów przychylności wobec poczynań korporacji, zgadzania się z większością opinii, tym razem postanowił inaczej mając nieco odmienne podejście do sprawy, która przecież dotyczyła go bezpośrednio.

Robert Downey Jr. wspomniał, że nie spodziewał się takiego sukcesu Marvel Cinematic Universe, jednak najwidoczniej nawet w tej sytuacji jego zdaniem rola Tony'ego Starka nie zasługuje na Oscara.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/robert-downey-jr-declined-campaign-oscar-tony-stark-1246085

Tagi: Avengers Oscary Robert Downey Jr Tony Stark