Iza Łęcka Iza Łęcka 08.10.2019 11:43
PS4 firmware 7.00
5623V

PlayStation 4 aktualizacja 7.00 dostępna. Nowe funkcje dla wszystkich graczy

Sony udostępniło aktualizację 7.00 dla PlayStation 4. Gracze już dzisiaj otrzymają nowe funkcje, wśród których pojawia się możliwość obsługi Remote Play na różnych urządzeniach z systemem Android. Znamy wszystkie nowości.

Sony wczoraj zapowiedziało nowości, a dzisiaj pliki lądują na serwerach. Właśnie pierwsi gracze zostali zaproszeni do pobierania aktualizacji – firmware 7.00 waży około 450MB i wprowadza szereg nowych funkcji, o których informowaliśmy naszą społeczność od kilku tygodni.

Firmware 7.0 w głównej mierze zajęło się usprawnieniem rozgrywki ze znajomymi. Sony zwiększyło liczbę graczy, którzy mogą znajdować się w jednym party (z 8 do 16) oraz usprawniło połączenie sieciowe i poprawiło rozmowy głosowe.

Istotnym elementem aktualizacji jest rozszerzenie Remote Play – funkcja może być wykorzystywana na „większej liczbie urządzeń”. Sony w końcu pozwala bawić się graczom, którzy nie zdecydowali się kupić smartfonów z serii Xperia.

„Oprócz urządzeń Xperia, Remote Play może być teraz używany na innych smartfonach i tabletach z systemem Android 5.0 lub nowszym. Pobierz (PS4 Remote Play) z Google Play, aby korzystać z tej funkcji. Dodatkowo, dla urządzeń mobilnych z systemem Android 10, możesz teraz podłączyć bezprzewodowy kontroler Dualshock 4 poprzez Bluetooth dla Remote Play.”

Nowości pojawiły się także dla graczy korzystających ze sprzętów Apple – teraz na iPhone'ach oraz iPadach kontroler może być wyświetlany przez cały czas. Gracze mogą zablokować orientację ekranu, zainteresowani skorzystają z kontrolerów Dualshock 4 (dla Remote Play na iPadach, iPhone'ach i Macach z systemami iOS 13, iPadOS 13 i MacOS Catalina).

Polecamy również na naszym serwisie:

Tagi: aktualizacja firmware ps4 Sony

Nie przegap