Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2019 18:10
Atari VCS
1958V

Atari VCS to wielkie oszustwo? Główny architekt uciekł, a sprzęt znajduje się w rozsypce

Po godzinie 13:00 na moją skrzynkę redakcyjną wpadła wiadomość o rozpoczęciu „pre-produkcji Atari VCS”, a tymczasem projekt opuszczają kolejni twórcy. Atari nie płaci inżynierom od ponad sześciu miesięcy i zainteresowani mają dość.

Atari VCS to najnowsza konsola Atari, która została sfinansowana na indiegogo. Firma otrzymała ponad 3 mln dolarów od 11623 graczy, jednak nie oznacza to, że inżynierowie mogą liczyć na wypłaty.

Redakcja The Register, dzieli się fatalnymi informacjami – Atari VCS straciło głównego projektanta systemu i konsultantów. Osoby zaangażowane w produkcję urządzenia nie mogły liczyć na pieniądze przez ponad sześć ostatnich miesięcy.

Jesteśmy właśnie świadkami „gównianego show” - tak sytuację określiła osoba zaangażowana w produkcję urządzenia. Gdy na naszą redakcyjną skrzynkę dotarła wiadomość o „pre-produkcji”, tak naprawdę sprzęt jest w rozsypce. Rob Wyatt (główny architekt) już opuścił projekt, a Tin Giant (firma zajmująca się projektowaniem maszyny) musiała zrezygnować z pracy na Atari VCS, ponieważ jest to mały zespół, który ledwo przetrwał bez pieniędzy.

Gdy gracze wyrażali swoje niezadowolenie na forum (Reddit) z powodu kolejnych opóźnień, to zdecydowano się usunąć posty i zamknąć temat. Włodarze Atari nie mają żadnego pojęcia o tworzeniu konsoli, wielokrotnie decydowali się na obniżenie kosztów produkcji i aktualnie... Nie ma w zasadzie konsoli.

Atari VCS nie posiada własnego systemu oraz mechaniki pozwalającej instalować kolejne gry – oba elementy mogą sprawić, że na sprzęcie bardzo szybko pojawią się pirackie wersje tytułów, ponieważ inżynierowie nie przygotowali żadnego systemu zabezpieczeń. Nie ma nawet konkretnych informacji, jak gry oraz programy mają działać na Atari VCS...

Według niektórych informacji ostatnim wyjściem jest wrzuceniem małego PC do pudełka zatytułowanego Atari VCS, ale możemy mieć pewność, że nie będzie to produkt, za który zapłacili gracze.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.videogamer.com/news/the-new-atari-console-may-never-launch-hasnt-paid-its-developers-for-over-six-months

Tagi: atari Atari VCS oszustwo