Iza Łęcka Iza Łęcka 08.10.2019 13:02
joker zmartwiona twarz
2256V

Joker 2 z przesądzonym losem? Joaquin Phoenix o nakręceniu sequela

Najnowsza produkcja opowiadająca o jednym z największych wrogów Batmana właśnie gości w kinach. „Joker”, który przedstawia inny obraz niebezpiecznego zbrodniarza może doczekać się kontynuacji? Joaquin Phoenix kontynuuje rozważania reżysera filmu.

„Joker” po weekendzie premierowym może świętować osiągnięcie wielu rekordów popularności, co zwiastuje jeszcze więcej nadchodzących sukcesów. Pomimo zagrożeń, o których informują amerykańskie służby – w Stanach Zjednoczonych film bije rekord za rekordem.

O możliwym sequelu „Jokera” było już głośno przed premierą kinową. Sam Todd Phillips, reżyser produkcji, wypowiedział się w temacie. Jego pozytywne podejście do kontynuacji historii miało jednak być wyciągnięte z kontekstu i opacznie zrozumiane. Joaquin Phoenix – odtwórca głównej roli – w ostatnim wywiadzie dla Popcornu również sugeruje o chęci jeszcze dokładniejszego przedstawienia zbrodniarza:

"Rozmawiałem z Toddem wiele o tym, co jeszcze możemy zrobić, by pracować razem, ale także konkretnie, co jest jeszcze do zrobienia z Jokerem, co może być interesujące."

Dla aktora była to niezwykle wymagająca rola, kosztująca wiele wysiłku, jednak podkreśla on jasno – Joker jest jego rolą marzeń, a gdyby było to możliwe, praca z reżyserem byłaby kontynuowana:

"Tak więc, to była rola marzeń. (...) Nie wiem, czy jest [więcej do zrobienia]. Ja i Todd nadal kręcilibyśmy teraz, gdybyśmy mogli, prawda? Ponieważ możliwości pracy i tego co można zrobić z postacią wydają się nieskończone.”

I chociaż nadzieje fanów tymi słowami mogą zostać rozbudzone, Phoenix stawia sprawę jasno:

„Nie mamy żadnego planu na sequel.”

W samych USA w weekend otwarcia „Joker” zainkasował ponad 93 miliony dolarów, a jego popularność zdaje się być coraz mocniej napędzana, również w aspekcie nadchodzących Oscarów. Czy zatem słowa twórców o braku kontynuacji mogą być brane jako pewnik? Jak na razie nie wiadomo. Pewne jednak jest, że wielu widzów bardzo chętnie ponownie zobaczyłoby Phoenixa jako Jokera na wielkim ekranie.

Na naszym serwisie polecamy także:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/10/07/joker-joaquin-phoenix-open-to-a-sequel

Tagi: film Joaquin Phoenix joker joker 2 sequel Todd Phillips