Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.10.2019 12:45
Inspektor Gadżet jako film aktorski
475V

Inspektor Gadżet jako film aktorski. Disney kontynuuje powrót do dawnych marek

Wygląda na to, że Disney zamierza kontynuować politykę tworzenia produkcji live-action. Następny w kolejce jest słynny cyborg z ciekawej animacji, z lat 80.

Inspektor Gadżet zadebiutował pierwotnie w latach 80. ubiegłego wieku i bardzo szybko trafił w gusta wielu dzieciaków. W Polsce kreskówka emitowana była na wielu kanałach, począwszy od końcówki XX wieku. 

Jak donosi portal Deadline, kolejnym krokiem na drodze tworzenia produkcji aktorskich, jest właśnie rzeczona animacja. Za jej produkcję mają odpowiadać Dan Lin oraz Jonathan Eirich, którzy pracowali wcześniej przy wersji live-action Alladyna. Scenariusz z animacji zaadaptują Mikey Day oraz Streeter Seidell.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsza próba przeniesienia kreskówki "Inspektora Gadżeta" na aktorski film. Już w 1999 roku ukazał się taki projekt, choć spotkał się z negatywnym przyjęciem i przez to jego sequel ukazał się wyłącznie na DVD - bez dystrybucji na dużych ekranach.

Projekt ten dołączy do długiej listy zapowiadanych filmów live-action ze stajni Disneya, na której są już między innymi "Zakochany Kundel", "Mulan" i "Lilo & Stich".

Interesują Cię produkcje Disneya? Sprawdź też:

Źródło: https://deadline.com/2019/10/disney-live-action-inspector-gadget-movie-1202752767/#comments

Tagi: disney film Inspektor Gadżet live-action

Nie przegap