Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2019 18:46
Joker Film
8314V

Joker z rekordowym wynikiem. Pierwsze kino zamknięte przez „wiarygodne zagrożenie” atakiem terrorystycznym

Widzowie w Ameryce mogą mieć spory problem z zobaczeniem „Jokera”. FBI oraz policja z całego kraju monitorują sytuację i w momencie zagrożenia – kina będą zamykane. Mimo narastającej paniki, film zanotował świetny start.

Pod koniec września informowałem na portalu o dużych problemach „Jokera” w Stanach Zjednoczonych. Przeciwnik Batmana jest wielbiony przez ekstremistów, którzy w mediach społecznościowych zapowiedzieli ataki na kina.

Jak podaje redakcja Times, pierwsze kino zostało zamknięte z powodu „wiarygodnego zagrożenia”, a funkcjonariusze zabezpieczyli obiekt, by mieć pewność, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja Huntington Beach nie chce aktualnie zdradzać szczegółów, ale FBI potwierdziło, że „monitoruje sytuację”. W zasadzie cała Ameryka staje na głowie – zapowiedziano zwiększenie służb patrolujących okolice kin oraz samych obiektów. Warto zaznaczyć, że widzowie mają zakaz przebierania się w kostiumy, a ich torby są bardzo dokładnie sprawdzane.

Brzmi groźnie? Nawet w tej sytuacji „Joker” zanotował pierwszy rekord. Film wygenerował 13,3 mln dolarów na czwartkowej przedpremierze – jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego „Venoma”, który dotychczas mógł pochwalić się rekordowym otwarciem w październiku. Produkcja była emitowana w 4374 lokalizacjach (największa liczba wśród październikowych premier w historii USA).

Według pierwszych prognoz, „Joker” miał w czwartek osiągnąć 10 mln dolarów.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/socal-movie-theater-showing-joker-closes-credible-threat-1245461

Tagi: film joker Stany Zjednoczone USA