Iza Łęcka Iza Łęcka 04.10.2019 08:34
The Last of Us 2 Ellie
2176V

W The Last of Us 2 stworzymy własną Ellie. Rozbudowane zdolności zróżnicują doświadczenie

Jednym z ważnych aspektów The Last of Us 2 będzie rozwój Ellie. Naughty Dog pozwoli graczom na wybieranie zróżnicowanych umiejętności, które intensywnie wpłyną na możliwości bojowe bohaterki i nasze doświadczenie.

W The Last of Us Part II zabraknie trybu sieciowego, jednak deweloperzy w znaczący sposób powiększą produkcję oferując większy świat i rozbudowaną historię. Ellie (jak i wszystkie inne postacie) otrzymają bijące serce wpływające na gameplay, ale dodatkowo protagonistka będzie posiadać zestaw zróżnicowanych zdolności, które w duży sposób wpłyną na rozgrywkę:

„Naprawdę chcieliśmy spróbować i podwoić wysiłki, aby pozwolić graczom wyrazić siebie w strategiczny sposób i znaleźć własne podejście do rozgrywki. I tak jestem naprawdę podekscytowany nowym systemem ulepszeń, w którym zamiast mieć aktualizacje, które są tylko niewielkimi zmianami statystyk do różnych rzeczy, naprawdę chcieliśmy mieć ulepszenia, które mogą odblokować całkowicie nowe umiejętności lub po prostu mają ogromny wpływ na sposób rozgrywki.”

Anthony Newman podczas wywiadu z redaktorem GameSpotu wyjaśnił, że w The Last of Us 2 za pomocą ulepszeń Ellie otrzymamy dostęp do zupełnie nowych skilli, które całkowicie zmienią doświadczenie i możliwości bohaterki.

Zdolności przyczynią się również do odblokowania niektórych elementów craftingu: przykładowo sprawniej i przy udziale mniejszej ilości części stworzymy tłumik, który będzie miał duży wpływ na taktyczne podejście Ellie do eliminowania kolejnych przeciwników.

„Istnieją całe receptury dla craftingu, takie jak tłumik pistoletu, których możesz nauczyć się tylko poprzez system ulepszeń. Jest także kilka naprawdę ekstremalnych ulepszeń, gdzie można wykonać dwa przedmioty za te same zasoby. Możesz wyprodukować dwie miny pułapkowe lub dwie bomby dymne korzystając z tych samych zasobów.”

Naughty Dog skupiło się na tym, by gracze mogli odnaleźć swój styl gry i połączyć go z aktualizacjami broni oraz bohaterki. The Last of Us 2 będzie unikalnym doświadczeniem, bo każdy może rozwinąć przeróżne umiejętności u Ellie, nastawiając się na inne podejście do rozgrywki i jej aspektów.

Więcej o The Last of Us 2 znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-last-of-us-2s-new-upgrade-system-will-totally-/1100-6470122/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II