redakcja PPE redakcja PPE 03.10.2019 13:10
Orange Community Cup Fortnite
1107V

Orange Community Cup – poznaliśmy zwycięzców turnieju Fortnite

W ostatnią sobotę, po blisko dwóch miesiącach zmagań, poznaliśmy najlepszych graczy w Fortnite w ramach Orange Community Cup. Nagrodę główną w wysokości 4500 zł zgarnął Olaf „advice_fn” Kondla. Całą pulę, 27 000 zł, podzieliło między siebie 50 osób.

Pierwsza część turnieju wystartowała 5 sierpnia, kiedy uruchomiono system elektronicznej rejestracji. Zainteresowanie było ogromne, chętnych było ponad 18 tys. osób. To niespotykana dotychczas liczba uczestników w przypadku otwartych turniejów gamingowych w Polsce. Przez dwa tygodnie zainteresowani mogli zgłaszać się do I fazy, w trakcie której przeprowadzono pięć serii rozgrywek eliminacyjnych. Na tej podstawie wyłoniono 95 finalistów. Faza eliminacyjna transmitowana była na Twitchu na kanale youtubera i streamera PAGO. Eliminacje przyciągnęły wielu profesjonalnych zawodników, m.in. z takich organizacji, jak ALSEN, DYNAMIND, SlAVGENT, DV1, AGO. W czasie 10 godzin transmisji pokazano najciekawsze spotkania. Streamy przyciągnęły przed ekrany ponad 58 000 widzów, którzy oglądali eliminacyjne mecze w sumie przez 9 850 godzin! Średnia długość jednego meczu wyniosła 35 minut.

Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite
Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite
Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite Orange Community Cup – turniej Fortnite

(więcej zdjęć znajdziecie w galerii poniżej)

Finał połączył 10 osób grających w warszawskim Orange Smart Store w dawnym Sezamie na komputerach i monitorach marki Republic of Gamers z 85 finalistami, którzy przystąpili do finałowej rozgrywki we własnych domach. Całe wydarzenie było streamowane i komentowane na Twitchu, gdzie średnio oglądało je w każdym momencie ok. 1400 osób. Równocześnie w czterech Orange Smart Stores w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie odbyły się tzw. Viewing Parties prowadzone przez popularnych, gamingowych twórców internetowych. W warszawskim finale oprócz obserwowania na żywo najważniejszych meczów turnieju, można było wziąć udział w konkursach i wygrać gamingowe akcesoria marki BigBen, takie jak klawiatury, myszki i fotele dla graczy. A kto okazał się najlepszy? Pełne wyniku turnieju znajdziecie na oficjalnej stronie Orange Community Cup. Poniżej prezentujemy czołową dziesiątkę.

TOP 10 najlepszych zawodników Orange Community Cup

1.    Olaf Kondla [PC]
2.    Michał Jurek [PC]
3.    Artur Gierasimowicz [PC]
4.    Leon Duda [PC]
5.    Maciej Radzio [PC]
6.    Dawid Gucwa [PC]
7.    Jarek Kaleta [PC]
8.    Jakub Świtała [PS4]
9.    Mikolaj Banaszek [PC]
10.    Cezary Dąbrowski [PC]

Orange Community Cup Fortnite

Gracze w Smart Store w Warszawie w trakcie rywalizacji korzystali z Orange Światłowodu o prędkości do 1 Gb/s. Stałe łącze internetowe w tej technologii zapewnia stabilne połączenie. Dzięki niemu gracze mogli się cieszyć płynną rozgrywką online w czasie, w którym pozostali domownicy oraz widzowie zgromadzeni w Orange Smart Stores w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie korzystali ze streamingu wideo w wysokiej jakości.

Orange Community Cup - turniej Fortnite - strona oficjalna

Materiał powstał przy współpracy z Orange Polska

Tagi: