Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.10.2019 12:26
Shodan
627V

System Shock 3 dostarczy nam najwyższą jakość za niższą cenę. Warren Spector czuje niebywałą presję

System Shock to szanowana wśród graczy seria, w szczególności za część drugą, która dała nam jedną z najlepiej napisanych przeciwniczek w historii gier wideo, czyli sztuczną inteligencję SHODAN. 

Przed powracającym po blisko 20 latach tytułem ciężkie zadanie. Developer nie tylko musi wstrzelić się w dość przepełniony obecnie rynek shooterów i konkurować z seriami, które od lat budują coraz większą rzeszę fanów, lecz także nie zawieść oczekiwań fanów pierwszych części.

OtherSide Entertainment chce jednak zrealizować ten trudny cel i ma plan działania, który wedle założeń ma temu pomóc. Jak informuje Warren Spector, legenda branży gier wideo oraz współtwórca opisywanej tu serii, ta nie zamierza iść na skróty wraz z trzecią częścią.

Podczas wywiadu dla redakcji portalu Gamespot dowiedzieliśmy się, że choć produkcja za sprawą budżetu i skali zdecydowanie bardziej podchodzi pod segment gier AA, to twórcy wcale nie zamierzają traktować tego jako wymówki. Wręcz odwrotnie - stanowi to motywację do przekraczania granic.

Presja, jaka wiąże się z pracami nad tym projektem, jest większa od jakiejkolwiek innej przeze mnie odczuwanej podczas tworzenia gry. Nawet tworzenie Myszki Mickey nie było takie, ponieważ wiedziałem, że możemy zrobić to dokładnie tak jak chcemy i jak chcą tego ludzie. Mieliśmy odpowiedni budżet i zespół, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów. 

Tutaj natomiast, obracamy się zdecydowanie bardziej w przestrzeni AA, niżeli AAA. Mój partner Paul Neurath i ja uznaliśmy, że już tyle razy tworzyliśmy gry AAA, że nadszedł czas, by zrobić coś mniejszego. Nie oznacza to jednak, że nie mamy oczekiwań zgodnych z najwyższym segmentem. 

Jeśli spytasz mojego zespołu, to sądzę, że powiedzą Ci wprost. Celuję w jakość gry AAA z cenówką AA. Oczekiwania za sprawą możliwości tytułu i dziedzictwa serii są duże. Więc tak, ciąży na nas duża presja,  wierz mi.

Graliście w którąś część serii System Shock? Czego oczekujecie po nowym rozdziale?

Więcej do przeczytania na naszym portalu:

 

Tagi: OtherSide Entertainment System Shock 3