Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2019 13:27
Logitech G Pro X klawiatura
538V

Logitech G zaprezentował klawiatury z wymiennymi przełącznikami dostosowanymi do gatunków gier

Producenci sprzętu komputerowego prześcigają się w pomysłach przygotowania przeróżnych urządzeń radzących sobie z wymaganiami użytkowników. Logitech G ujawnił nowe klawiatury mechaniczne, które zostaną wyposażone w różne zestawy przełączników – gracz sam zajmie się dostosowaniem sprzętu.

Logitech G przygotowuje graczy na nowe wyzwania i turnieje. Gracze podczas e-sportowych wydarzeń mają chętnie korzystać z nowej mechanicznej klawiatury Logitech G PRO X, która otrzymała trzy zróżnicowane typy przełączników - Clicky, Linear oraz Tacttile - dostosowanych do różnych gatunków gier.

  • Clicky - przeznaczone dla miłośników wyraźnie słyszalnego kliknięcia.
  • Tactile - sprężysty przełącznik, który oferuje wyczuwalną reakcję podczas jego aktywacji. Aktywacja dotykowa ma minimalny zakres, dzięki czemu zapewnia precyzję, nie powodując przy tym hałasu, który zazwyczaj generuje klawiatura mechaniczna. Przełączniki Tactile są idealnym wyborem podczas rozgrywek i strzelanek pierwszoosobowych (FPS).
  • Linear - liniowy przełącznik zapewnia płynne i gładkie naciskanie klawiszy. Aktywacja liniowa jest idealnym wyborem w przypadku podwójnego naciskania, szybkich sekwencji klawiszy oraz niezakłóconego naciskania klawiszy do połowy. Jest to doskonały wybór dla graczy skupiających się na grach akcji i tytułach MMO

Ujesh Desai, wiceprezes i dyrektor generalny Logitech gaming, podkreślił, że jego korporacji zależało na stworzeniu urządzenia spersonalizowanego przez graczy:

„Gracze, zwłaszcza profesjonaliści, mają różne, indywidualne preferencje, jeżeli chodzi o przełączniki w klawiaturach. Dlatego też chcieliśmy zaprojektować i zbudować nową, profesjonalną klawiaturę z wymiennymi przełącznikami, dając im możliwość wyboru preferowanych przez nich przełączników, aby dopasować je do ich stylu gry”.

Nowa klawiatura została pozbawiona bloku numerycznego (łatwy transport na turnieje), korzysta z odłączanego kabla oraz posiada konfigurowalne oświetlenie RGB, które można zapisać w profilach gracza.

Logitech G PRO X będzie dostępne w sprzedaży w przewidywanej cenie detalicznej 649 zł, z przełącznikami GX Clicky, Linear lub Tactile. Gracze mogą także skusić się na klawiaturę mechaniczną Logitech G PRO z niewymiennymi przełącznikami Clicky w przewidywanej cenie detalicznej 549 zł. Pakiety 92 zamiennych przełączników GX Clicky, Linear lub Tactile do klawiatury PRO X zostały wycenione na 215 zł.

Logitech G Pro X klawiatura

Polecamy nasze publikacje:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: