Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2019 07:00
The Last Of Us 2 Ellie i dziewczyna
2907V

The Last Of Us 2 ma działać jak najlepiej na standardowym PS4. Naughty Dog pracuje na podstawowym modelu

Wielu deweloperów rozwijając gry zmierzające na końcówkę generacji skupia się w głównej mierze na mocniejszych wersjach konsol aktualnej generacji. Naughty Dog nie zapomina o milionach graczy, którzy wciąż posiadają „zwykłe” PlayStation 4, dlatego to urządzenie jest główną platformą The Last of Us 2.

Dodatkowa moc kusi wielu deweloperów, którzy przez potężniejsze wersje konsol zapominają o pierwszych modelach z aktualnej generacji. Taką sytuację widzieliśmy między innymi przy Control, które fatalnie działało na PlayStation 4 i Xboksie One.

Nie musimy obawiać się podobnej sytuacji w przypadku The Last of Us Part II. Emilia Schatz – główna projektantka – podczas rozmowy z US Gamer zaznaczyła, że Naughty Dog skupia się na pierwszym modelu PlayStation 4:

„Naszą docelową platformą jest podstawowa wersja PlayStation 4. To właśnie ten sprzęt mamy na biurkach w pracy i na tym się skupiamy.”

Posiadacze PlayStation 4 Pro mogą najpewniej liczyć na szereg ulepszeń, jednak Naughty Dog najwidoczniej nie chce, by posiadacze zwykłych PS4 czuli, że nie otrzymują pełnego doświadczenia czy mieli problemy z płynnością rozgrywki. To szczególnie sprawiedliwa praktyka. Wszystkie studia powinny kierować się taką koncepcją, gdyż większość użytkowników PS4 to gracze, którzy zdecydowali się na pierwszy model PlayStation 4 lub PlayStation 4 Slim.

W przyszłości powinniśmy otrzymać konkretniejsze szczegóły dotyczące rozdzielczości oraz płynności, lecz należy zauważyć, że The Last of Us 2 nie rozgrywa się w wielkim, otwartym świecie, więc twórcy mogli skupić się na mniejszych lokacjach i tym samym dopieścić grę w wielu elementach.

Więcej na temat The Last of Us: Part II na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-last-of-us-part-2-aims-to-run-well-on-base-ps4-says-lead-game-designer

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II