Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.10.2019 02:05
Shawn Layden PlayStation
1703V

Shawn Layden odszedł z Sony. SIE Worldwide Studios straciło lidera

Takiej wiadomości nikt się nie spodziewał. Sony właśnie za pomocą Twittera potwierdziło, że Shawn Layden nie jest już szefem SIE Worldwide Studios. Bez wyjaśnień, bez zastępcy i z wielkim zaskoczeniem dla całej branży.

Shawn Layden nie jest już szefem SIE Worldwide Studios, czyli wewnętrznych zespołów Sony, które systematycznie rozwijają gry dla PlayStation 4 i teraz PlayStation 5. Wcześniej Amerykanin pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment America (SIEA), a także wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego Sony Network Entertainment International (SNEI).

„Z wielkim wzruszeniem informujemy, że prezes Worldwide Studios, Shawn Layden, odszedł z SIE. Będzie nam brakowało jego wizjonerskiego przywództwa. Życzymy mu sukcesów w przyszłych przedsięwzięciach i jesteśmy mu bardzo wdzięczni za lata pracy. Dziękujemy za wszystko, Shawn!”

Powyższa wiadomość została opublikowana na Twitterze amerykańskiego oddziału PlayStation. Bez wyjaśnień, szczegółów lub choćby informacji o nowym szefie PlayStation.

Shawn Layden pracował dla Sony od lat 80. Amerykanin przeskakiwał przez najważniejsze stołki poszczególnych działów z różnych regionów – w 1999 roku był wiceprezesem Sony Computer Entertainment Europe, w 2007 roku objął stanowisko prezesa Sony Computer Entertainment Japan, by w latach 2010-2016 zostać dyrektorem operacyjnym, prezesem i dyrektorem generalnym PlayStation. Na ostatniej prostej był szefem SIE Worldwide Studios.

PlayStation Microsoft Nintendo

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: PlayStation Shawn Layden SIE Worldwide Studios Sony