Tytus Stobiński Tytus Stobiński 30.09.2019 12:49
Homeworld 3
328V

Homeworld 3 zebrało dużą sumę środków na realizację. Twórcy zwiększają cenę standardowej edycji

W związku z zakończeniem zbiórki funduszy potrzebnych do stworzenia Homeworld 3, jej twórcy dodali aktualizację swoich obecnych planów, jakie związane są z nową częścią tej znanej serii. 

Homeworld 3 zostało ostatecznie wsparte przez liczbę 8414 tzw. backerów, na łączną sumę ponad połtóra miliona dolarów. Twórcy jednak nie zaprzestają zbierania funduszy, lecz zmieniają pewne zasady, na jakich akcja funkcjonowała. Po pierwsze, z progów zniknęła możliwość wpłaty 1000 dolarów, a cena standardowej edycji wzrosła z 50 do 60 dolarów. Do 13 października mamy także czas wypełnić ankietę, która ma wskazać developerowi pomysły, jakie według graczy powinny zostać zrealizowane w procesie twórczym.

Ostatnia odsłona Homeworld nosiła podtytuł Deserts of Kharak i ukazała się w 2016 roku. Została dobrze przyjęta, a jej twórcy, studio Blackbird Interactive nie zwlekało i rozpoczęło akcję mającą na celu powstanie pełnoprawnej, trzeciej kontynuacji. Ta wedle założeń ma ukazać się w 2022 roku, a grę wyda Gearbox.

Czekamy na pierwsze konkrety związane z produkcją.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: Blackbird Interactive Gearbox Homeworld 3

Nie przegap